Hráči hlásia problém so sťahovaním novej aktualizácie do DriveClubu |
Vrámci riešenia problémov so servermi vychádzajú do DriveClubu aktualizácie, ktoré by mali postupne túto zlú situáciu riešiť a zároveň pomáhať vývojárom s diagnostikou. Posledná aktualizácia však mnohým nejde stiahnuť.
Dnes je to presne osem dní, čo konečne vyšla očakávaná sociálna racingovka DriveClub od vývojárov z Evolution Studios. Hneď po vydaní ju ale zasiahli nepríjemné problémy. Ako určite viete, tie sa týkajú serverov, ktoré prakticky okamžite pod náporom desiatok tisíc hráčov vypovedali svoju úlohu. Zároveň s tým boli autori nútení odložiť orezanú PlayStation Plus edíciu DriveClub, aby si zbytočne ešte viac nezaťažovali už tak kapacitne vyčerpané servery.
Rozhodne nešlo o príjemnú situáciu a to ako zo strany vývojárov, tak ani pre hráčov. Predsa len, ako už bolo viackrát povedané, tieto problémy vôbec neočakávali a z ich testovaní malo všetko fungovať bez problémov. Riešiť tieto problémy pri hre, ktorá mala byť veľkým titulom pri vydaní PS4 rok dozadu a zároveň mať za sebou stá tisíce rozhorčených hráčov je skutočne nepríjemné. Samozrejme, takéto niečo je aj napriek tomu neodpustiteľné, zvlášť, keď ani po ôsmych, respektíve deviatich dňoch nefungujú online funkcie DriveClubu na sto percent. Aj keď teda súčasná funkcionalita online prvkov je na tom oproti minulému týždňu podstatne lepšie. Už len z tohto je však veľmi jednoduché odvodiť, že nejde o žiadnu maličkosť, ale o skutočne závažný problém. Nie však zo strany hardvéru, ale softvéru, z ktorého musia pravdepodobne veľkú časť prepisovať.
Autori informujú fanúšikov pravidelne, každý deň, o pokrokoch v riešení problémov na ich oficiálnej stránke na Facebooku. Opravy na serveroch vychádzajú prakticky neustále, čo občas doplní aj aktualizácia hry. Tá posledná s označením 1.04 vyšla včera, no množstvo hráčov hlási pri jej sťahovaní problémy, kvôli čomu sa do online časti hry nedostanú už vôbec. Na Twitteri sa autori k tomuto vyjadrili ešte včera s tým, že daný problém už rieši PSN tím.
Našu recenziu na DriveClub môžete očakávať v pondelok, kedy by už snáď mohla byť online časť hry z veľkej časti funkčná.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: I Am Jesus Christ 135
- V Číne zažili kolaps ceny DDR5 pamätí, zlacneli aj o 30% za jeden deň 28
- Vývoj GTA VI zrejme stál viac ako tri miliardy dolárov 103
- Warhorse má podľa zákulisných informácií pracovať na open-world hre zo sveta Pána 44
- GeForce RTX 60 Rubin plánuje dvojnásobný výkon ray-tracingu a tretinový rast raste 86
- RECENZIA: Scott Pilgrim EX 2
- RECENZIA: Starship Troopers: Ultimate Bug War! 10
- Ceny RAM pamätí postupne mierne klesajú 28
- Prvoaprílové žarty 8
- Prvý pohľad na Mega Geometry zeleň s path tracingom vo Witcherovi 4 62 zobraziť viac článkov >
|
PS4
Vývoj: SCEE / Evolution Studios Štýl: Racing
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||














