Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie

Celý starý svet sa zmieta v chaose, vyspelé štáty sa snažia minimalizovať škody a barbari križujú Európu v nádeji, že nájdu nový domov.

pridal roberto 18.11.2014 o 7:16 pod hry
Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie

HRY > NOVINKY >

Po vydaní dlho očakávaného Rome II presunulo Creative Assembly svoju pozornosť na koniec staroveku a začalo pripravovať Total War: Attila. Nevstupujú do celkom neznámych vôd, veď ten istý námet spracovali aj do datadisku Barbarian Invasion k prvému Rome TW, avšak spracovanie sa bude zásadne líšiť. Húni nebudú jednou z hrateľných frakcií, ale súčasťou ničivej vlny bortiacej starý svet. Hra začína dlhé roky pred Attilom, no Rímska ríša je už rozdelená na dve a ani jedna z nich nemá dostatok vojsk na udržanie všetkých svojich provincií, malí vladári a ich kmene cítia svoju príležitosť, klimatické zmeny ničia úrodu, choroby sa šíria naprieč celým svetadielom a prichádzajú prvé správy, že kdesi ďaleko na severovýchode sa pohli obrovské masy neorganizovaných barbarských kmeňov. A keď sa Attilovi podarí tieto kmene zjednotiť, z nového Total Waru sa stane survival stratégia a z vodcu Húnov finálny, príslušne tuhý boss. A CA už aj predstavilo prvých štyroch záujemcov o prežitie.

Východorímska ríša: Silnejšia polovica bývalého impéria ovláda Balkán, Turecko, východné pobrežie Stredozemného mora aj Egypt a časť územia dnešnej Líbie. Napriek reformám a efektívnejšej vláde umiestnenej v Konštantínopole, nemá na obranu takto obrovského územia dostatok dobre ozbrojených vojakov. Cisár musí neraz súčasne čeliť útokom z území bývalej Perzskej ríše i severským barbarom, ktorých väčšinou radšej odkloní smerom k svojmu západnému susedovi. Teraz však cisár nedokázal ubrániť svoje hranice a rozhnevaní Vizigóti sa dostali nebezpečne blízko k hlavnému mestu...

Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie

Vizigóti: Kmene, ktoré museli ujsť pred rozpínajúcimi sa Húnmi. Výmenou za vojenskú pomoc sa mohli usadiť na území Východorímskej ríše. Svoju chrabrosť preukázali v boji proti Frankom, no prisľúbenú odmenu nedostali a nadutí Rimania pocítia ich hnev.  Na začiatku kampane sa ocitajú v Macedónii a je na nich, kam sa vyberú. Môžu zvoliť cestu najmenšieho odporu a podmaniť si vysočinu na severe, môžu zostať a bojovať proti Východorímskej ríši, alebo môžu zorganizovať nájazd na oslabenú Západorímsku ríšu.

Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie

Sásánska ríša: Vznikla po páde Partskej ríše a stala sa tak posledným dedičom perzského odkazu. Ríša ovládla "hodvábnu cestu" a značne z toho bohatne, no vďaka chaosu v Európe nemusí čeliť závistlivým nepriateľom. Rýchlo sa rozrástla, dostatok peňazí i provincií jej umožní vybudovať silnú armádu a zaútočiť na jediný logický cieľ, na odvekého nepriateľa Peržanov.

Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie

Vandali: Východogermánsky kmeň, ktorý bol za svoje služby Rímu odmenený územím v Panónii. Vandali boli odvtedy schopní nažívať s rímskymi spojencami v mieri, ale idylka skončila s príchodom Húnov. Vandali boli prinútení utiecť a teraz hľadajú miesto, kde by si mohli založiť nové kráľovstvo. Najschodnejšou cestou by azda bolo podniknúť nečakaný nájazd za hranice Západorímskej ríše a pokračovať čo najďalej od valiacich sa Húnov.

Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie

Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie  Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie  Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie
Total War: Attila predstavil prvé štyri frakcie
Páči sa mi!


PC

Vývoj: SEGA / Creative Assembly
Štýl: Stratégia
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 17. február 2015
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Dualsense (1)
Zdravím. Potreboval by som poradiť. Ovládač na ps5...
|Poraďte notebook - neobmedzený... (1)
Blíži sa moje okrúhle junileum a keďže notebook je...
|Iphone 11 (9)
Čaute chcel by som sa spýtať kto máte iphone 11 či...
|Ps4 ventilator :d (1)
Hojte ludia chcem sa spitat myslite ze by moje sta...
|Unreale engine 5 (3)
Ahojte, chceli by sme skúsiť s kamarátom vytvoriť ...
|Vojna na ukrajine (4244)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk