LIFE IS FEUDAL: MMO

LIFE IS FEUDAL: MMO

Trpké časy v stredovekej online hre

Dojmy

More vás vyplavilo do krutej divočiny, ste ponechaní rukám osudu a spoliehať sa môžete len na vaše vlastné schopnosti. Podarí sa vám prežiť, vylevelovať svoju postavu a stať sa mocným bojovníkom, prípadne šikovným a známym kováčom alebo napríklad architektom, v krutom stredovekom svete?

Na začiatku vás hra vrhne do obsiahleho tutoriálu, na ktorý sa ale, našťastie, môžete vykašľať, ak už ste oboznámení s mechanikami. Následne ste ponechaní vlastným schopnostiam, intuícii a túžbe po preskúmavaní, vyrábaní a stavaní. Prechádzaním naprieč hrou sa môžete vypracovať zo slabého neschopného bezdomovca na bohatého rytiera.

Lov zvierat a hľadanie materiálov a jedla sú dosť triviálne. Hra vám vyznačí buďto trasu nejakej srnky, alebo všetky zberateľné predmety, ako sú palice alebo kamene. Váš strom schopností ponúka niekoľko cestičiek, napríklad lov alebo stavba, v rámci ktorých si postupne odomykáte jednotlivé talenty. Z nejakého dôvodu ale musíte pri každom vylepšení čakať – pri druhej úrovni čakáte 30 minút a s každou ďalšou úrovňou čakáte čoraz dlhšie. Podľa mňa je to zbytočná a otravná reštrikcia. 


Pri stavaní budov vám pomôže mechanika formovania terénu – máte možnosť buď znižovať, alebo zvyšovať terén, prípadne explicitne vyrovnať jeho časť primerane k vedľajšej časti terénu. Je to veľmi užitočná a unikátna mechanika. Súbojový systém je veľmi podobný mechanikám Mount & Blade - máte 4 smery, z ktorých môžete útočiť. Okrem tejto základnej mechaniky nie je ničím zaujímavý alebo unikátny, ale funguje.

Hra má celkom dobrý vizuál, textúry sú kvalitné, hlavne textúry neba sú veľmi uveriteľne spracované a nádherné. Modely postáv a zvierat sú celkom solídne. Bohužiaľ sa textúry často nenačítajú. Zvuky sú celkovo veľmi imerzívne a realistické, hudba je atmosférická a pomôže vám ponoriť sa do stredovekého prostredia tejto hry.

UI je veľmi nemotorné. Väčšina tlačidiel je hrozne malých a nemajú formu objektu, na ktorý by ste klikli. Musíte kliknúť vyložene na požadované slovo alebo predmet v inventári, a to veľmi malým kurzorom, plus majú všetky akcie v hre mierne oneskorenie.

Čo sa týka celkovo technickej stránky hry, nie je vyložene mizerná, ale občas sa vám môže stať, že sa vaša postava zasekne v animácii dopadu. Napríklad medzi lavičkou a budovou, kde je skrátka príliš úzky priestor. A keď sa na obrazovke objaví priveľa vecí naraz, začnú aj poklesy snímkovania. Načítavanie taktiež prebieha pomerne dlho a dostať sa do hry samotnej chvíľu trvá. Najprv sa musí spustiť jej launcher, následne máte pred sebou načítavaciu obrazovku pre tvorbu postavy, po ktorej nasleduje posledná, najdlhšia načítavacia obrazovka. A z nejakého dôvodu je aj minimapa dosť problematická. Nehorázne šklbe a chvíľu jej trvá, kým sa otvorí a načíta.

Hoci Steam označuje hru ako free-to-play, musíte si v skutočnosti platiť mesačne, aby ste ju mohli hrať. Z menšej rešerše som sa dozvedel, že hra kedysi bola vo finálnej verzii a stačilo za ňu zaplatiť raz. V tom momente, keď sa vrátila do svojho predbežného prístupu, bol vstup do hry odobraný hráčom, ktorí za ňu už zaplatili a museli taktiež začať platiť mesačne. A aby toho nebolo málo, viac ako jednu postavu si môžete vytvoriť len vtedy, ak si - áno, uhádli ste to - za to tiež priplatíte. Celá táto pekelná situácia je hlavným dôvodom negatívnych recenzií na Steame.


Hoci Life Is Feudal nie je vyložene zlý produkt, hrá sa neskutočne nemotorne, po technickej stránke je tiež čo dolaďovať a nekalé taktiky vývojárov pri platení za hru tiež nepomáhajú. Na druhej strane, je aspoň audiovizuálne viac než kompetentná, má dobré nápady a veľký potenciál.


napísal Sammy 17.6.2024
Páči sa mi! (+1)
LIFE IS FEUDAL: MMO


Life is Feudal: MMO
PC

Vývoj: Bitbox
Štýl: MMO / RPG
Web: domovská stránka hry
+ SLEDOVAŤ HRU

Mám

Čakám

Prešiel

Hrávam

Zoznam
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Hľadám co-op parťákov do porta... (6)
Ahojte sektoráci, Som achievement hunter a hľad...
|Muzikanti sectoru (11)
Ola senoritas, pochvalte sa na ake hudobne nast...
|Sekanie hier albo pokles fps? (4)
ahojte,priatelia. hrám nfs heat,a mám problem,že h...
|Tempest rising nove demo (1)
Ahojte, stahujte nove demo tejto fantastickej RTSk...
|Skús nájsť hru (12)
Skúste nájsť tieto hry: 1. Stará hra, niečo tro...
|Svet, ukrajina, vojny ... (23651)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk