PRIHLÁS

MAFIA II - TOUR 1 - MESTO

MAFIA II - TOUR 1 - MESTO

Prvá časť nášho pohľadu na Mafiu 2

Článok

Niekoľko rokov dozadu sme sa boli tesne pred vydaním pozrieť na Mafiu 1 a pred vydaním pokračovania sme nemohli na prezentačnej akcii chýbať. Za posledné roky sa vo firme veľa zmenilo, firmu Illusion Softworks odkúpilo Take Two, presťahovala sa, rozšírila. Podobne sa zmenila aj nová hra, presťahovala sa do nového mesta, rozšírila sa na ďalšie platformy a posunula sa vpred.

Hru autori vyvíjali prakticky posledných 7 rokov, nebol to súvislí vývoj, menili sa enginy, pribúdali platformy, upravoval design a možnosti hry. Prakticky, to čo vidíme teraz je dielom posledných troch rokov, kedy hra nadobudla aktuálnu podobu. Bližšie si jej možnosti a jednotlivé elementy rozpíšeme v niekoľkých článkoch a pozrieme na videách. Dozvieme sa o počte vozidiel, simulácii jazdy vozidiel, rozľahlosti mesta a aj o českom dabingu.

Postavy v hre

Prvé video z virtuálnej exkurzie nám predstaví postavy v titule. Autori pripravili stovku hlavných postáv a cez dvesto rôznych postáv do mesta. Navyše oblečenia môžu mať rôzne a pre hlavnú postavu bude oblečenie fyzikálne simulované (na PC s Nvidia kartou bude možnosť zapnúť fyziku oblečenia na všetky postavy). Postavám nebude chýbať výraz tváre a mimika.

Vozidlá a ich rozmanitosť

Druhá zastavka bude v súkromnom vozovom parku mafie, kde nám autori ukážu ako hlavné, tak aj bonusové vozidlá. Spolu to robí 30 štandardných vozidiel s 15 extra vozidlami. Vozidlá budú ako zo 40-50 rokov, tak aj staršie pomalé vozidlá z 20-30 rokov, k tomu nechýbajú kamióny, hot-rody, vojenské vozidlá. Typy vozidiel sa budú v priebehu hry meniť a budú pribúdať stále novšie modely.  Vozidlá sa budú dať tunovať, vylepšovať motor, meniť farby, ale napríklad vyberať aj nápis na značke. Deformácie plechov a ničenie vozidla nechýba a ani niekoľko úrovní zašpinenia.

Mesto, byt a prostredia

Nakoniec nám autori ukážu a priblížia mesto Empire Bay, pri tvorbe ktorého sa inšpirovali ako New Yorkom, tak aj ďalšími americkými mestami. Jeho rozľahlosť je 10 štvorcových kilometrov zaberajúcich mesto a jeho priľahlé okolie. Mesto je rozdelené na 20 menších štvrtí, kde narazíme na čínsku, taliansku, černošskú ale aj industriálne zóny. Postupne ako budete v hre postupovať počasie sa bude meniť, mesto sa bude meniť a meniť sa bude aj byt hlavnej postavy. Prostredia budú čiastočne zničiteľné, rozstrieľať sa budú dať rozmanité objekty ako fľaše, dvere, všetky sklá, odlietavať budú kusy omietok.

To je z dnešnej exkurzie všetko, zajtrajšia zástavka bude tématicky odlišná a pozrieme sa na hudobné a filmové časti hry. Ukážka českého dabingu nebude chýbať.


napísal saver 15.6.2010
Páči sa mi! (+1)
VIDEÁ Z HRY
MAFIA II - TOUR 1 - MESTO


PC
PS3
Xbox 360

Vývoj: Take 2 / 2K Czech
Štýl: Akčná Adventúra
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 27. august 2010
+ SLEDOVAŤ HRU

Mám

Čakám

Prešiel

Hrávam

Zoznam
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector Magazín #124


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Chladiaca podložka (3)
ahoj, viete mi poradiť kvalitnú chladiaci podložku...
| Lord of the rings online (0)
Zdarma https://lotro.com/en/friendsforever?fbcli...
| Konzolová dilema (10)
Zdravým kolegovcov, Posledných pár dní si všíma...
| Nvidia shield tv (0)
Zdravas ludia, potreboval by som kupit Nvidia Shie...
| Ktorý je lepší ? (4)
Dobrý deň, Chcel by som si kúpiť jeden z týchto ...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk