Bude Nintendo NX konzola pozostávať z dvoch častí? |
Nintendo ukázalo patent na skladaciu konzolu. Teda k hlavnej časti, ktorá bude slúžiť hlavne na vysielanie obrazu na TV si budú môcť majitelia pripojiť externú časť, ktorá bude výpočtová.
Nintendo ukázalo patent na skladaciu konzolu, ktorý by sa mohol dostať už do Nintendo NX. Konzola by tak mohla fungovať s doplnkovým výpočtovým zariadením. To by eventuálne zvýšilo výkon konzoly a nie len to. Spojiť sa takto podľa patentu môže aj viac zariadení cez internet a hráči tak môžu navzájom využívať výkon konzol.
Všetko by však malo fungovať cez klasickú LAN, čo už obmedzuje reálne využitie na čisté spojenie procesorov, keďže oneskorenie tam musí byť veľké a priepustnosť nedostatočná. Na druhej strane, zrejme to plánujú v štýle cloudového pomáhania výkonu a tam to môže fungovať. Môže to do určitej miery vylepšiť framerate, rozlíšenie a na pozadí spracovávať náročné úlohy ako fyziku alebo AI. Samozrejme, vývojári zrejme budú musieť rátať s tým, že tento doplnok hráči nemusia mať, alebo že budú rôzne výkony doplnkových zariadení.
Uvidíme však, či to Nintendo zapracuje už v NX, alebo či to vôbec niekedy zapracuje.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Mega výpredaj roka pomaly končí 59
- Steam Machines u nás dostávajú v eshopoch ceny 103
- Ktorý operátor má na Slovensku najrýchlejší internet? 75
- Článok: Najlepšie hodnotené hry roka 2025 21
- AMD si z cien pamäti veľkú hlavu nerobí, keď budú zákazníci potrebovať, kúpia si 54
- Prvý pohľad na Sophie Turner ako Laru Croft v Tomb Raider seriáli 81
- Článok: Najlepšie hry roka 2025 54
- Ryan Hurst bude Kratos v seriálovom spracovaní God of War od Amazonu 30
- NVIDIA plánuje časť AI presunúť na SSD, bude potrebných milióny terabajtov miesta 66
- Netflix potvrdil piatu a poslednú sériu Zaklínača na rok 2026 40 zobraziť viac článkov >















