The Solus Project sa o pár dní objaví v Steam Early Access aj Xbox Game Preview |
Obsah lineárnej singleplayerovej survival adventúry sa bude k hráčom dostávať postupne.
Autori hry The Solus Project oznámili, že hra sa už o pár dní dostane nielen do programu Steam Early Access, ale Xbox One verzia sa zároveň objaví v programe Game Preview. Hra už má aj svoju stránku na Steame, namiesto presného dátumu však informuje iba o vydaní "na začiatku februára". Tiež sa dozvedáme, že sa nedostaneme hneď k celej hre, ale autori ju budú dávkovať po úrovniach.
O pár dní vyjdu prvé tri úrovne, ktorých pokorenie má zabrať jednu až dve hodiny. Ak sa nevyskytnú žiadne zásadné problémy, budú s odstupom pár týždňov vychádzať veľké aktualizácie s ďalšími úrovňami. Či už to bude jedna úroveň alebo tri, vždy by mala pribudnúť jedna až dve hodiny hry s tým, že koniec bude až vo finálnej verzii. Tá bude, v ideálnom prípade, vydaná do 90 dní.
Vydávanie po epizódach poukazuje na v poslednom čase zdôrazňovanú skutočnosť, že The Solus Project sa nezaradí medzi survivival open-world sandboxy, ako sme sa domnievali po oznámení first-person sci-fi hry venovanej prežitiu na podivnej vzdialenej planéte s výkyvmi počasia a prírodnými katastrofami. Táto hra má byť lineárna a rozdelením na úrovne sa najviac blížiť tradičným strieľačkám. 10 úrovní bude tvoriť 5 ostrovov a 5 veľkých podzemných priestorov (jaskýň, hrobiek) a cestu naprieč nimi zahatá niekoľko environmentálnych puzzlov.
Hra bola primárne vyvíjaná na PC, ale Xbox One verzia vraj potrebovala iba trochu znížiť rozlíšenie a nastavenie tieňov, ale inak má byť identická s PC verziou. Obe verzie už budú vyvíjané súčasne, iba PC môže dostávať aktualizácie častejšie, pokým na konzole sa musí ísť cestou väčších a menej častých aktualizácií.
PC verzia sa okrem Steamu dostane aj na GOG, o PS4, Mac a Linux verziách sa ešte nerozhodlo, Oculus Rift má zatiaľ základnú podporu a PC verzia podporuje Xbox 360 ovládač. Majitelia výkonnejších PC zostáv alebo monitorov s menej obvyklým pomerom strán a rozlíšením budú musieť pokročilé nastavenia grafiky vyhľadať v config súbore a sami otestovať. Napriek tvrdému prostrediu a temným záhadám nebude v hre násilie, striekajúca krv ani nič, kvôli čomu by si ju nemohli zahrať aj nedospelí hráči.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 124
- Nolan priniesol fotky zo svojho nového filmu Odyssey 48
- RECENZIA: Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 29
- RECENZIA: Call of Duty Black Ops 7 41
- Nový Stargate seriál je v príprave, pracujú na ňom aj ľudia z pôvodných sérií 36
- PlayStation predstavilo svoje Black Friday zľavy 59
- Cloudflare sa ospravedlňuje, že zrušil pol internetu 28
- Phil Spencer z Xboxu reagoval na kroky Valve - hovorí, že možnosti hráčov a vývojá 57
- Steam má za rok 2025 tržby 16,2 miliardy dolárov, Gabe Newell si pritom prebral no 57
- Asus predstavuje exkluzívnu grafickú kartu ROG Matrix RTX 5090 s cenou 3 999 dolár 47 zobraziť viac článkov >
|
PC
Xbox One Vývoj: Teotl Studios / Grip Games
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||














