Zombie apokalypsa čoskoro zasiahne aj dvojrozmerný svet Lemmings |
Čo majú Lumíci a zombíci spoločné? Neobsedia, nie sú veľmi inteligentní a nemajú pud sebazáchovy. V čom sa líšia? Lumíci nehryzú.
Kto prežije zombie apokalypsu? Iba ten, kto ju celý čas riadi a ťahá za nitky, a to budete v Zombie Night Terror vy. A ak ste mali česť s hrami z Lemmings série, veľká časť hrateľnosti vám príde nápadne povedomá. Niežeby sa zombíci stávali priamo z roztomilých Lumíkov, ale zombíci s nimi majú v 2D svete veľa spoločného. Neustále sa niekam trmácajú, po náraze do steny sa otočia a idú späť, mozog im neslúži ako by mal a správajú sa, akoby nikdy ani nepočuli o niečom ako pud sebazáchovy. Preto je potrebné sledovať a v ideálnom prípade radšej predvídať každý ich krok. Hlavný rozdiel medzi Lumíkmi a zombíkmi je zrejmý, Lumíci sa nechcú zahryznúť do živých ľudí a nerozširujú tak svoje rady.
Zombie Night Terror má ponúknuť 40 úrovní, v ktorých sa postupne zoznámite so systémom mutácií pripomínajúci príkazy z Lemmings. Pokým obyčajný zombík sa iba pomaly ťahá vpred a ozbrojení živí ľudia si s ním ľahko poradia, s troma špecialistami to nebudú mať tak jednoduché. Trojica ukázaná v traileri pozostáva zo šikovného zombíka-ghúla, ktorý dokáže šplhať po stenách a preplaziť sa úzkymi priestormi, zombie-siláka a zvláštneho typu zombíka zasadeného na jedno miesto, aby navigoval zvyšok hordy iným smerom. K tomu sa pridávajú jednorázové príkazy typu "bež!", "skoč!" a "vybuchni!". Jednorázové príkazy sa dajú aplikovať aj na špeciálnych zombíkov, na ktorých majú špeciálny efekt. Okrem priameho likvidovania brániaceho sa obyvateľstva by mala horda zombíkov myslieť aj na získavanie zelených barelov, vďaka ktorým budete môcť striekačkou nakaziť aj pár ľudí, ktorí ešte neboli pohryzení.
Zombie Night Terror ešte nemá pevný dátum vydania, ale na Steame už nájdete jeho kartu, kde sa píše o vydaní na jar 2016. Ak to autori z nezávislého štúdia NoClip hodlajú stihnúť, veľa času im už nezostáva.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rusko zhabalo majetok prevádzkovateľovi World of Tanks v krajine, hráčov však uisť 62
- CD Projekt prvý raz ukázal The Witcher IV 345
- Mladý James Bond sa ukázal na prvom videu k 007 First Light hre 76
- Resident Evil 9: Requiem bolo predstavené, rovno dostalo dátum 135
- Assassin's Creed Black Flag remake prichádza, možno bude čoskoro predstavené 41
- RECENZIA: F1 25 17
- Summer Game Fest začne večer o 23:00 88
- Unreal Engine 5.6 ukázal nové funkcie 67
- State of play bude dnes o 23:00 102
- Xbox Games Showcase začne o 19:00 114 zobraziť viac článkov >
PC
Vývoj: Gambitious Digital Entertainment / NoClip Štýl: Logická Web: domovská stránka hry
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|