PS4 vstupuje do záverečnej fázy svojho životného cyklu, sľubuje viac exkluzivít, nových IP a posilnenie existujúcich značiek

Aktuálna generácia konzoly vstupuje po piatich rokoch do svojej záverečnej fázy. Čo pre nás ešte chystá?

PS4
pridal Gam_er 22.5.2018 o 19:10 pod hry
PS4 vstupuje do záverečnej fázy svojho životného cyklu, sľubuje viac exkluzivít, nových IP a posilnenie existujúcich značiek

HRY > NOVINKY >

Niečo, čo možno niektorí očakávali, sa konečne potvrdilo aj oficiálnou cestou. Podľa Johna Koderu, prezidenta PlayStation, sa momentálne aktuálna konzola PS4 nachádza v záverečnej fáze svojho životného cyklu. Správa pochádza zo Sony akcie Investor Relations Day 2018. 

PlayStation 4 po piatich rokoch od svojho príchodu na trh, ktorý sa odohral v novembri 2013, vstupuje do záverečnej fázy životného cyklu. Tento fakt by mal mať negatívny dopad na jej predaj, ktorý chce Sony zmierniť pravidelnými platbami za členstvo PS Plus. Pomôcť by mali aj viaceré exkluzivity, ktoré ešte Sony pred úplným koncom PS4 chystá. Podľa Koderu pôjde o posilnenie už existujúcich značiek a dokonca sa máme dočkať aj obnovy starších, či príchodu úplne nových IP. 

Aktuálnu strednodobú stratégiu firmy Sony vysvetlil generálny riaditeľ Kenichiro Yoshida. Ide o kroky, ktoré budú podniknuté v najbližších 3 rokoch, teda do 31. marca 2021. Týkajú sa segmentu PlayStation a PlayStation Network. Základnou stratégiou je práve rozšírenie služby PS Network, ktorá sa stala jednou z popredných svetových sieťových služieb a používa ju viac ako 80 miliónov aktívnych používateľov. Sony sa chce zamerať na rast a posilnenie základne predplatiteľov členstva PS Plus, ktorá v poslednom období zaznamenala významný rast. Okrem toho sa dosiahlo aj povzbudenie viacerých používateľov, aby využívali PlayStation VR a služby PlayStation Now, PlayStation Vue či PlayStation Music.

V neposlednom rade je cieľom Sony aj posilniť svoje portfólio exkluzívnych značiek. Chcú vytvoriť nové značky, posilniť už existujúce, či dokonca vzkriesiť staršie. Dôkazom je napríklad ohlásenie remastrov Spyra či titulu MediEvil, ktorý poznáme ešte z prvej PlayStation. Sony chce tiež využiť príležitosti na rast, ktoré sa skrývajú v ďalšom obsahu pri už existujúcich hrách. 

Medzi odvetvia, ktoré sú pre Sony výzvou, spadá PS VR. Táto platforma síce sama rastie, ale celkový rast virtuálnej reality stále zostáva pod očakávaniami od tohto odvetvia. Do štúdií, ktoré sa zaoberajú tvorbou hier pre VR, je potrebná investícia, pretože mnohé v nich sa nachádzajú iba v plienkach. Sony sa chce usilovať o stabilný rast s realistickým výhľadom do budúcnosti. 

Čo sa týka príchodu novej konzoly, teda plnohodnotnej piatej generácie PlayStation, Sony zatiaľ nič nekonkretizovalo. Už začiatkom roka sme tu však mali rôzne fámy, ktoré naznačujú, že PlayStation 5 by mohla byť uvedená už budúci rok. Na tému sa vyjadril aj analytik Michael Pachter, ktorý očakáva uvedenie PS5 v roku 2020. K tomuto roku sa pridalo aj Kotaku, ktorému to údajne prezradili viaceré zdroje z interného prostredia Sony. 


Páči sa mi! (+11)
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

SECTOR MAGAZÍN
#105


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Chaserv1.49 po internete (0)
V roku 2012 gamespy zrušilo zmluvu so Slovenským t...
| Red dead redemption 2 (2)
Chcel by som sa spýtať, či Red dead redemption 2 p...
| Gwent - ore bugged (1)
Začal som hrať Gwent, a nepoznám tam ešte úplne vš...
| Máte niekto witcher 3 na xbox ... (0)
Zdravím, vymením FIFA16 alebo Madden17 za Witcher ...
| Forza horizont 3 hoot wheels (6)
Mam xbox one a zakupenu forzu horizont 3 zakupil s...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk