Pre vyššiu cenu vraj Sony vyrobí oveľa menej PS5 konzol v prvý rok, ako tomu bolo pri PS4 |
Podľa reportu Bloomberga Sony obmedzí výrobu novej konzoly.
Podľa reportu Bloomberga Sony obmedzí výrobu novej konzoly a dodá na trh oveľa menej kusov PS5 ako tomu bolo pri vydaní PS4. Má to byť pre cenu, ktorá bude tentoraz vyššia. Vývojári, ktorí pracujú s konzolou, odhadujú cenu 499-549 dolárov. Bude však záležať od Sony, ako veľmi pôjde do mínusu a zrejme sa nastaví podľa Microsoftu. Analytik hovorí, že môžu ísť na 449 dolárov, pričom za túto cenu by čakal obe konzoly.
Zároveň Bloomberg dodáva, že Sony pre koronavírus zrejme zruší verejnú press konferenciu k ohláseniu dátumu vydania. Už nedávne predstavenie DualSense ovládača bolo len narýchlo, bez prezentácie, aby sa zabránilo leakom, keďže ho medzitým predstavili aj ľuďom mimo firmy.
Nie je však pravdepodobné, že by zrušili launch z tohto roka a to ako pre vianočné nákupy, tak aj pre Microsoft, ktorý tiež plánuje vydať svoju konzolu na jeseň.
(titulný obrázok je fanart, Sony ešte oficiálny dizajn konzoly nezverejnilo)
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 272
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 270
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 282
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119 zobraziť viac článkov >













