Skynet sa blíži, roboti dostávajú zbrane |
Smiali ste sa na tancujúcich robotoch? Poznáte to, kto sa smeje naposledy...
Zabudnite na tancujúcich robotov. To je minulosť. Najnovšie už roboti tancujú so zbraňami. A nie sú to nevyhnutne vojenské spoločnosti. Svojho ozbrojeného robota si spravil aj jeden používateľ, ktorý si pripevnil na robotického psa zbraň a hneď má automatický obranný systém. Respektíve diaľkovo ovládaný, s pohľadom ako z fps hry. Záleží už od samotného robota, či bude fungovať na AI. Ukázal to aj na videu:
Na druhej strane, minimálne zatiaľ to v bojoch nie je veľmi praktické a využiteľné, hlavne vzhľadom na batérie alebo možnosti pohybov, ale ako pohyblivá obrana objektov to môže postupne nabrať na popularite. Potom je už len otázka AI, po čom bude strieľať.
Pre zaujímavosť, robotický satelitom ovládaný pes so sniperkou bol použitý na likvidáciu iránskeho jadrového vedca. Firmy už podobné zariadenia vyrábajú a napríklad minulý rok bol predstavený SWORD:
Ale použitia zbraní sa neštíti ani Boston Dynamics so svojím Spotom, ktorému zatiaľ na ukážku pridal paintballovú zbraň s tým, že používatelia ho mohli ovládať cez internet. Na kreslenie..... zatiaľ.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Resident Evil Requiem 187
- RECENZIA: God of War: Sons of Sparta 26
- Nová šéfka Xboxu už reaguje na fanúšikov, hovorí, že ich počúva 101
- Oxfordský profesor varuje: AI môže skončiť ako Hindenburg, miliardy dolárov v ohro 38
- Prvý záber na God of War seriál 120
- DDR5 pamäte v Európe mierne zlacneli 29
- Sony vraj uvažuje nad zmenou svojej stratégie vydávania titulov pre PC 133
- Resident Evil Requiem dostal recenzie 66
- Assassin’s Creed Hexe má byť jeden z najzaujímavejších projektov Ubisoftu 38
- Samsung predstavil Galaxy S26 sériu a nové Galaxy Buds 4 41 zobraziť viac článkov >














