Advertisement

TrackMania Nations - bojujte za Slovensko

PC
pridal je2ry 12.2.2006 o 20:45 pod hry
HRY > NOVINKY >

Electronic Sports World Cup je jedna z najväčších svetových progamingových akcií. Tohto roku sa uskutoční v Paríži (28. jún - 2. júl) a celková dotácia na turnaj je 400 000 dolárov. Prvý krát v histórii e-športu bola vytvorená hra špeciálne pre takéto podujatie. Touto hrou je práve TrackMania Nations, free verzia populárnej kaskadérskej racingovky TrackMania.

Princíp hry ostal nezmenený – prejsť danú trať za čo najkratší čas. Trate sa skladajú z rôznych skokov, loopingov, u-rámp, stĺpov, dier atď, takže zo začiatku je potrebné skôr sa sústrediť na dôjdenie do cieľa, než na zlepšovanie vlastného času. Po pár kolách sa ale dajú odhaliť rôzne „fintičky“, ako najlepšie zdolať tú ktorú prekážku, prípadne ako si trasu skrátiť a začnú sa dostavovať prvé úspechy. Hra ponúka viacero módov. Trénovať môžete začať v singleplayeri, hotseate, či po LAN. Po grafickej stránke sa hra nemá za čo hanbiť, formulky sú detailne prepracované (dokonca so slovenskými národnými symbolmi na vozidle) a detaily okolitého prostredia (všetky trate sú umiestnené do gigantického štadióna) sú postačujúce. Monoposty oponentov v hre fungujú ako tzv. ghostcars, čiže nie je možné sa s nimi zraziť, vytláčať ich atď (čo považujem za dobý krok v smere k vyváženej hrateľnosti). Titul vám bližšie priblíži krátke video nagrabované počas môjho hrania. Všetkým TMN profíkom sa ospravedlňujem, hrám to iba pár dní a som na cca 360-tom mieste v SVK rebríčku, takže mi odpustite môj lame štýl jazdenia a nezničte ma v diskusii :).

Najzaujímavejším herným módom je ale bez pochyby online, v ktorom pribudol nový element - hodnotenie národov. V online lige si to medzi sebou rozdávajú hráči z rôznych krajín (a aj všetci hráči sú v rámci krajín zoradení do rebríčka), pričom v čase písania tejto novinky bolo poradie nasledovné:

1. Francúzsko
2. Nemecko
3. Holandsko
.
.
.
19. Slovensko

TrackMania Nations je voľne šíriteľná a stiahnuť si ju môžete lokálne u nás. Takže všetci fanúšikovia automobilových pretekov sťahujte a bojujte za Slovensko!


TrackMania Nations - bojujte za Slovensko TrackMania Nations - bojujte za Slovensko TrackMania Nations - bojujte za Slovensko TrackMania Nations - bojujte za Slovensko TrackMania Nations - bojujte za Slovensko
Páči sa mi!

Zaradené pod: ati
PC

Vývoj: Nadeo / Nadeo
Štýl: Racing
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

SECTOR MAGAZÍN
#104


SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk