Microsoft mal v Bruseli press konferenciu k odkúpeniu Activisionu

Po aktuálnom vyjednávaní s komisiou usporiadal Microsoft v Bruseli press konferenciu.

pridal saver 21.2.2023 o 19:18 pod hry
Microsoft mal v Bruseli press konferenciu k odkúpeniu Activisionu

HRY > NOVINKY >

Po aktuálnom vyjednávaní s komisiou usporiadal Microsoft v Bruseli press konferenciu. Nazval ju "Microsoft’s acquisition of Activision Blizzard and the future of gaming" a ohlásil tam ďalšie novinky ohľadom odkúpenia.

Konkrétne to prezentoval Brad Smith z Microsoftu, ktorý spomenul už dnes ráno podpísanú zmluvu s Nintendom, čím zvýši dosah Call of Duty na 150 miliónov hráčov. Pridal však aj novinky a to, že všetky ich Xbox PC hry prídu do Geforce Now. Rovnako majú zmluvu na 10 rokov a rovnako do Geforce Now príde aj Call of Duty. Samozrejme ak odkúpenie prejde.

Phil už oficiálne ohlásil, že to podpísali:

Nvidia tak už podporuje odkúpenie Activisionu Microsoftom, rovnako ako Nintendo alebo Valve. Sony zatiaľ nie, aj keď Microsoft má pre nich tiež 10-ročnú zmluvu pripravenú a rovno ju ukazoval. Čakajú na dialóg s nimi. Kde Smith hovorí, že Sony môže míňať všetku svoju energiu na snahu zablokovať odkúpenie alebo si s nimi sadnúť a dotiahnuť dohodu, hlavne k prístupu ku Call of Duty.

Microsoft mal v Bruseli press konferenciu k odkúpeniu Activisionu

Zároveň ukázal pomery Xboxu a PlayStation v EU, kde Xbox má 20% trhu a v Japonsku je to 96% ku 4%. Globálne je to 60% ku 30%. Povedal, že poslaním regulátorov nie je ochraňovať super dominantné firmy a CMA poslal odkaz:

Chce zrušiť obchod a zabetónovať pozíciu Sony? Alebo priniesť Call of Duty k 150 miliónom hráčov?

Brad Smith opísal aktuálny stav jednaní, ktorý je podobný roku 2009, kedy v EU riešili prepojenie medzi Windows dokumentmi a ostatnými platformami, ako napríklad Google. To však bolo oveľa komplexnejšie ako aktuálna situácia s Activisionom. Dodal, že nie je realistické, aby bol pri odkúpení bol Activision rozdelený.

Čo sa týka samotného jednania, ktoré bolo od rána, tak Microsoft a Activision mali trištvrtehodinovú prezentáciu, po ktorej mali kolo otázok od komisie. Nvidia, Google, Valve, EA a EU vývojári mali 15 minútové okná, Sony išlo dvakrát a teda malo 30 minút. To je proti a hovorí, že zmluvy nezmenia ich obavy.

Activision sa k tomu už vyjadril a povedal:

"Poslaním Európskej komisie je chrániť európskych spotrebiteľov, nie lídra na globálnom trhu. Sony sa pokúša podkopať tento cieľ, chrániť svoju dve desaťročia trvajúcu dominanciu vo videohrách. Sme presvedčení, že regulačné orgány zistia, že naše navrhované zlúčenie posilní konkurenciu a vytvárať väčšie príležitosti pre pracovníkov a lepšie hry pre našich hráčov."

Lulu CCO Activisionu neriešila a rovno pridala Sony aj odkaz:

Páči sa mi! (+16)


Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Fhd/144-ideál (2023) (4)
Zdravim sektor, ľudia čo by ste povedali, že je v ...
|Dnb set cislo 2 zapracoval som... (0)
https://fb.watch/jriEhkMuLj/...
|Ai (12)
Chat GPT, Bing, Dall-E, Midjourney. AI generované...
|Moj dnb live set (5)
https://fb.watch/jns3jjUY6i/...
|Upgrade gpu (13)
Zdravim. Mam momentalne PC s nasledovnou konfigu...
|Vojna na ukrajine (8262)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk