Microsoft predstavil Surface Laptop Go 3, Laptop Studio 2, Copilot AI a aj nový Windows update

Prichádza Windows update s AI doplnkami a aj séria Surface notebookov.

pridal saver 21.9.2023 o 21:39 pod hardware
Microsoft predstavil Surface Laptop Go 3, Laptop Studio 2, Copilot AI a aj nový Windows update

HARDWARE > NOVINKY >

Microsoft mal dnes Surface a AI prezentáciu, na ktorej predstavil ako nové zariadenia, tak aj spustenie AI asistenta. Ten je nazvaný Copilot a ponúkne asistenciu vo Windows 11, Microsoft 365, ale aj v Edge a Bingu. Bude fungovať či už v aplikácii, alebo sa bude dať aktivovať pravým tlačidlom myši. 

Copilot bude spustený 26. septembra pre Windows 11 a pre ostatné aplikácie a cloud v priebehu jesene. Do Windows 11 príde spolu s novým updatom.

Windows 11 update

Nová aktualizácia systému Windows 11 prinesie viac ako 150 nových funkcií vrátane Copilotu. Video to naznačuje:

Microsoft update zhrnul nasledovne:

 • Copilot v systéme Windows (v ukážke) vám umožňuje rýchlejšie riešiť úlohy a ponúka riešenia. Prístup ku Copilotovi je cez panel úloh alebo pomocou klávesovej skratky Win+C a poskytuje pomoc so všetkými vašimi aplikáciami, na všetkých veľkostiach obrazovky v práci, škole alebo doma.
 • Paint bol vylepšený o AI pre kreslenie a digitálnu tvorbu s pridaním odstránenia pozadia a vrstiev, ako aj ukážky Cocreator, ktorá prináša silu generatívnej AI do aplikácie Paint.
 • Fotografie boli tiež vylepšené pomocou AI vrátane nových funkcií, vďaka ktorým bude úprava fotografií hračkou. Pomocou rozostrenia pozadia môžete rýchlo a jednoducho nechať vyniknúť predmet vašej fotografie. Aplikácia Fotky automaticky nájde pozadie na fotografii a jediným kliknutím okamžite zvýrazní váš objekt a rozostrí pozadie. Vylepšené je aj vyhľadávanie na OneDrive
 • Snipping tool teraz ponúka viac spôsobov, ako zachytiť obsah na obrazovke – s touto aktualizáciou teraz môžete extrahovať špecifický textový obsah z obrázka a vložiť ho do inej aplikácie alebo môžete ľahko chrániť svoje citlivé informácie pomocou úpravy textov.  A s pridaním zachytávania zvuku a podpory mikrofónu je vytváranie pôsobivých videí a obsahu z obrazovky jednoduchšie.
 • Clipchamp teraz s automatickou kompozíciou, vám automaticky pomáha s návrhmi scén, úpravami a príbehmi založenými na vašich obrázkoch a záznamoch, takže môžete vytvárať a upravovať videá.
 • Poznámkový blok začne automaticky ukladať stav vašej relácie, čo vám umožní zavrieť Poznámkový blok bez akýchkoľvek prerušujúcich dialógov a potom pokračovať tam, kde ste prestali, keď sa vrátite. Poznámkový blok automaticky obnoví predtým otvorené karty, ako aj neuložený obsah a úpravy na týchto otvorených kartách.
 • S novým Outlookom pre Windows môžete prepojiť a koordinovať svoje rôzne účty (vrátane Gmail, Yahoo, iCloud a ďalších) v jednej aplikácii. Inteligentné nástroje vám pomôžu písať jasné, stručné e-maily a bezproblémovo pripájať dôležité dokumenty a fotografie z OneDrive.
 • Modernizovaný Prieskumník, predstavujeme modernizovanú domovskú stránku, panel s adresou a vyhľadávacie pole Prieskumníka súborov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám pomohli ľahšie pristupovať k dôležitému a relevantnému obsahu, udržiavať si prehľad o činnosti so súbormi a spolupracovať bez toho, aby ste museli súbor otvárať. Do Prieskumníka súborov prichádza aj nová funkcia Galéria navrhnutá tak, aby uľahčila prístup k vašej zbierke fotografií.
 • Nové možnosti prepisu hlasu a nové prirodzené hlasy v Narratori,
 • Zálohovanie systému Windows uľahčuje prechod na nový počítač so systémom Windows 11 ako kedykoľvek predtým. Vďaka zálohovaniu Windows je prenos väčšiny súborov, aplikácií a nastavení z jedného počítača na druhý bezproblémový, takže všetko je tam, kde ste to nechali.

Tieto možnosti, vrátane funkcie Copilot v systéme Windows a ďalších budú dostupné 26. septembra ako súčasť našej najnovšej aktualizácie systému Windows 11, verzia 22H2.

Bing a Edge updaty

Predstavili aj  nové možnosti pre Bing a Edge, ktoré dostanú ešte výraznejšie zapracovanie AI, kde pribudnú nové možnosti v bing.com/chat.:

 • Personalizované odpovede. Ak ste napríklad použili Bing na sledovanie svojho obľúbeného futbalového tímu, nabudúce, keď plánujete výlet, vám môže proaktívne povedať, či tím hrá vo vašom cieľovom meste. 
 • Copilot v službe Microsoft Shopping. Pomocou Bing alebo Edge teraz môžete rýchlejšie nájsť to, čo nakupujete online. Čoskoro budete môcť použiť aj fotografiu alebo uložený obrázok.
 • Model DALL.E 3 od OpenAI v Bing Image Creator - DALL.E 3 prináša obrovský skok vpred s krajšími výtvormi a lepším vykreslením detailov, ako sú prsty a oči. Tiež lepšie rozumie tomu, čo požadujete, čo vedie k poskytovaniu presnejších obrázkov. Microsoft Designer tiež integrujeme priamo do Bingu, aby bola úprava vašich výtvorov ešte jednoduchšia.
 • Označenie obsahu - Keďže naďalej zodpovedne pristupujeme ku generatívnej AI, pridávame nové označenia obsahu, ktoré využívajú kryptografické metódy na pridanie neviditeľného digitálneho vodoznaku do všetkých obrázkov vygenerovaných AI v Bing – vrátane času a dátumu, kedy boli pôvodne vytvorené. 
 • Aktualizácie Bing Chat Enterprise - Bing Chat Enterprise je teraz k dispozícii v mobilnej aplikácii Microsoft Edge. Do Bing Chat Enterprise tiež prinášame podporu pre multimodálne vizuálne vyhľadávanie a Image Creator.

Zároveň Copilota pridávajú do Office Windows 365 aplikácií ako pre firmy, tak pre používateľov.

 

 

Nové Surface zariadenia

Popri softvéri predstavili aj nové Surface zariadenia s novými procesormi a vylepšeniami v oblasti AI. 

Nový Surface Laptop Studio 2 je najvýkonnejší Surface doteraz s novými Intel procesormi a Nvidia grafikami. Majú 2x vyšší výkon ako MacBook Pro M2 Max. Ponúka 14.4" dotykový displej PixelSense Flow a flexibilný dizajn s tromi jedinečnými polohami. 

 

 

Nový Surface Laptop Go 3 je to najľahší a najprenosnejší Surface Laptop s dotykovým displejom a prémiovými funkciami, ako je vylepšený pocit z písania a tlačidlo napájania so senzorom odtlačkov prstov. S výkonom Intel Core i5, celodennou výdržou batérie a robustnou pamäťou RAM a možnosťami úložiska je to perfektný každodenný notebook pre najnovšie AI nástroje.

 

Microsoft predstavil Surface Laptop Go 3, Laptop Studio 2, Copilot AI a aj nový Windows update

Surface Go 4 for Business je pre zmenu najprenosnejší Surface 2 v 1. Túto jeseň bude nový Surface Go dostupný výhradne pre firmy, aby uspokojil rastúce potreby pracovníkov v prvej línii a pedagógov. 

 

Microsoft predstavil Surface Laptop Go 3, Laptop Studio 2, Copilot AI a aj nový Windows update

Surface Hub 3 je nová verzia veľkého dotykového panela vytvoreného na spoluprácu a hybridnú prácu. Ponúka 50” alebo 85” obrazovku, pričom menší 50-palcový Surface Hub 3 prináša nové spôsoby spoluvytvárania s funkciami Portrait, Smart Rotation a Smart AV. Nové AI nástroje tu ešte viac vyniknú.

Páči sa mi! (+4)


Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Rada o pomoc pri kupe gpu-komp... (16)
Ahojte, mam asus a320m-k dosku, potrebujem kupit n...
|Retro handheld (4)
Čaute,potreboval by som poradiť pri kúpe retro han...
|Dark souls remastered (1)
Zobrazila sa mi lebka namiesto čísel humanity ako ...
|Padajú hry (2)
Ahojte, Včera k nám prišiel spať mladší brat tak ...
|Základová doska (21)
Zdarec, viete mi poradiť? Potrebujem základová dos...
|Svet, ukrajina, vojny ... (14710)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk