Pohľad na tržby v hernom biznise v prvom polroku 2023 |
Herný biznis v prvom polroku mierne narástol.
Analytická firma Newzoo prinieslo svoj nový report o stave herného biznisu a tentoraz zhrnula prvý polrok tohto roka, kde ukázala menší 0.6% nárast tržieb na 184 miliárd dolárov.
Pričom PC malo teraz najväčší nárast o 5.2% na 38.4 miliardy dolárov, konzoly majú 53.4 miliardy dolárov s 1.9% nárastom. Mobily majú 90 miliardový trh, ale s poklesom 1.6%. Najviac padli PC browser hry, ktoré už prakticky vystriedali mobilné hry.
Čo sa týka najväčších herných firiem za prvý polrok, vedie to Tencent nasledovaný Sony, Apple a Microsoftom. Zároveň vidíme, že oproti minulému roku ako jediné poklesli čínske firmy Tencent a Netease pre ich problémy doma, kde ich štát stále viac obmedzuje.
Vidieť tam aj veľký nárast Activisionu, ktorý mal veľmi dobrý polrok, kde v prvom štvrťroku mu výrazne rástlo Call of Duty, Candy Crush, Warcraft a zo začiatku aj Overwatch, v druhom štvrťroku im pomohlo Diablo IV a stúpalo aj na mobiloch.
Pritom už ukázali, ako by to za prvý polrok vyzeralo, ak by mal Microsoft odkúpený Activision už vtedy - už by predbehol Sony.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 43
- Severná Kórea má opäť svoj jediný Steam bod, tajomný hráč sa po absencii znovu vrá 43
- Filmová recenzia: Predátor: Zabijak zabijakov 31
- Problémy s chladením PlayStation 5 konzoly sa zrejme rozširujú 81
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 58
- Asus omylom spojil RTX 50 a RX 9070 XT do jednej grafickej karty 17
- Cheater vo Fortnite dostal pokutu 175 000 dolárov a doživotný zákaz - Epic Games p 51
- AI by vám odrezalo prívod kyslíku, aby zabránilo svojmu vypnutiu 35
- Začal letný vypredaj na Steame 40
- Resident Evil: Requiem ukázal ďalšie detaily 63 zobraziť viac článkov >