Witcher 4 nebude len trojka v novom šate |
CD Projekt zatiaľ nehovorí detaily o Zaklínačovi 4, ale naznačuje, že tam bude veľa noviniek.
V diskusii k aktuálnej finančnej správe povedal generálny riaditeľ CD Projektu Michał Nowakowski viac o Zaklínačovi 4. Hlavne ubezpečuje, že Zaklínač 4 nebude len trojka v novom šate. Chcú tam priniesť veľa nového a odlíšiť hru od predchádzajúcich titulov.
„Pokiaľ ide o riziká inovatívnych prvkov - vytvorenie novej hry je vždy kreatívne riziko, najmä preto, že sa snažíme posúvať nové hranice a skúmať nové oblasti. To je niečo, čo sme v skutočnosti ešte nerobili. Určite to bude dosť široký ťah štetcom, ale nemôžem ísť do prílišných detailov bez toho, aby som nehovoril o hre ako takej,“ povedal. "Myslím, že hovorím, že by ste nemali očakávať "Zaklínača 3 v novom šate"."
Príbehom bude nová hra nadväzovať na predchádzajúcu, ale budú tam nové prvky, nové možnosti, nakoniec aj nový engine, ktorý toho umožní viac. Možno aj nová hlavná postava, ktorú ešte nekonkretizovali. Dodal k tomu:
"Povedal by som, že robiť takéto veci je vždy riziko; nie je to len zopakovanie toho, čo bolo urobené predtým," povedal.
Riaditeľ však nemohol konkretizovať dátum alebo približný rok vydania. Síce už dávnejšie naznačili, že hra vyjde najskôr v roku 2025, ale rovno môžeme odhadovať, že aj 2026 len ťažko a skôr to vyzerá najskôr na 2027, reálnejšie aj neskôr.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Slovenský vývojár čipov Tachyum opustil svoje bratislavské R&D centrum 43
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 50
- RECENZIA: Reanimal 9
- Jason Statham si zahrá Jasona Stathama vo filme Jason Statham Stole My Bike 27
- John Wick hra bola predstavená 45
- Článok: Oplatí sa Intel procesor do PC vyššej strednej triedy? 107
- Kingdom Come: Deliverance NextGen Update miestami predbieha, no primárne dorovnáva 36
- Diablo predstavuje Warlocka ako novú triedu, ale rovno do troch hier 61
- RECENZIA: Romeo is a Dead Man 8
- Pôvodná trilógia God of War dostane remake, ale ešte si naň poriadne dlho počkáme 110 zobraziť viac článkov >
|
PC
Xbox Series X|S PS5 Vývoj: CD Projekt Štýl: Akcia / RPG |
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |











![Mimoni a monštrá – Oficiálny trailer [SK dabing]](https://i1.ytimg.com/vi/JfjN3gKlGjM/hqdefault.jpg)
