Ubisoft bol žalovaný za vypnutie The Crew |
Žalujúci hráči už prišli na to, že si kúpili len licenciu, ale skúšajú z toho vytiahnuť peniaze.
Dvaja kalifornskí hráči podali na Ubisoft hromadnú žalobu kvôli vypnutiu serverov pre závodnú hru The Crew, čo ju urobilo úplne nehrateľnou pre absenciu offline režimu. Hra bola vydaná v roku 2014 a po desiatich rokoch Ubisoft servery vypol kvôli licenčným obmedzeniam. Hráči, ktorí si hru kúpili už dávnejšie, nemali nárok na vrátenie peňazí, čo vyvolalo rozhorčenie, pretože si mysleli, že hru vlastnia.
V žalobe sa uvádza, že Ubisoft zavádzal spotrebiteľov, keď im naznačoval, že si hru kupujú, hoci išlo len o licenciu. Ubisoft údajne klamal aj o tom, že herné súbory sa nachádzajú priamo na fyzických diskoch, hoci disky slúžili iba ako kľúč ku hre.
Obaja žalobcovia si hru kúpili v rokoch 2018 a 2020 na fyzických diskoch. V žalobe sa uvádza, že ani jeden z nich by si hru nekúpil "za rovnakých podmienok", teda za rovnakú cenu, s vedomím, že herné servery môžu byť vypnuté, čím sa The Crew stane úplne nehrateľnou ani v offline režime.
Žaloba cituje niekoľko hier, ktoré vypli servery, ale upravili ich na offline hranie, ako napríklad Knockout City, ale to je od EA a je multiplayerovka s lokálnymi servermi, a dve vlastné hry Ubisoftu, Assassin's Creed 2 a Assassin's Creed 3. Čo je zvláštne uvedenie, keďže spomínané Assassin hry nie sú onlineovky. Nezdá sa, že by ich žaloba stála na pevných nohách. Ale môžeme si byť istí, že za touto žalobou stoja právnici, ktorí ucítili príležitosť získať peniaze, ale s týmito argumentami to bude ťažký súd aj v Kalifornii. Hlavne, keď si museli hráči pred zapnutím prečítať zmluvu a odsúhlasiť ju, ak si ju chcú zahrať. Navyše zákon pre nutnosť uvádzať predajcom, že predávajú len licenciu, prešiel v Kalifornii len teraz a spätne to neplatí.
Ubisoft už však na kritiku pri Crew dávnejšie reagoval a do The Crew 2 a The Crew Motorfest pridá aj offline režim.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové mega zľavy 16
- Nolanova Odysea skončila s vysokým hodnotením v recenziách 151
- Zomrel Sam Neill, hviezda Jurského parku 46
- Filmová recenzia: Odysea 97
- Šéfka Xboxu po masívnych prepúšťaniach mieri do poradnej skupiny americkej centrál 61
- PlayStation 6 môže byť viac než klasická konzola. Sony naznačilo smerovanie mimo o 69
- GTA 6 malo za prvý týždeň približne 3 milióny predobjednávok, pri vydaní môže pred 57
- Kratos bude v God of War seriáli preobsadený 35
- RECENZIA: The Alters: Last Variable 8
- Assassin's Creed prekonal 250 miliónov predaných hier, Black Flag Resynced ďalej p 38 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS4 Xbox 360 Xbox One Vývoj: Ubisoft / Ivory Tower Štýl: Racing / MMO
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||
















