Samsung One UI 7 príde ku nám v apríli |
Samsung oznámil, že nové používateľské rozhranie One UI 7 bude na Slovensku k dispozícii od 10.apríla
- Prepracovaný dizajn rozhrania: jednoduchší vzhľad, intuitívnejšie ovládanie, emotívny vizuálny štýl.
- Lišta Now Bar: informácie aktualizované v reálnom čase priamo na zamknutej obrazovke (napríklad športové údaje alebo prehrávaná hudba).
- Funkcia AI výber: inteligentné akcie podľa kontextu (napr. uloženie aktuálnej video scény ako GIF).
- Asistent písania: automatická sumarizácia alebo formátovanie textov.
- Vylepšený Asistent kreslenia: hlasové ovládanie a prevod jednoduchých skíc na detailnejšie kresby.
- Mazanie zvuku: inteligentné odstránenie rušivých zvukov z videí.
- Lepšia integrácia s Google Gemini: ovládanie zariadení hlasovými príkazmi v prirodzenej reči.
- Hlasové príkazy priamo v nastaveniach: možnosť nastaviť zariadenie jednoduchým oznámením problému (napr. „mám unavené oči“ pre úpravu jasu alebo aktiváciu režimu Eye comfort).
- Široké možnosti personalizácie: jednoduché prispôsobenie domácej a zamknutej obrazovky pomocou widgetov a AI nástrojov.
Jednou z kľúčových noviniek rozhrania je lišta Now Bar na zamknutej obrazovke, ktorá zobrazuje aktuálne informácie v reálnom čase bez nutnosti odomknúť zariadenie. Používatelia si tak môžu počas športových aktivít napríklad pohodlne kontrolovať svoje výsledky alebo playlisty priamo cez uzamknutú obrazovku.
One UI 7 prináša nové inteligentné funkcie ako AI výber, ktorý automaticky identifikuje a vykonáva konkrétne akcie podľa aktuálneho kontextu, napríklad jednoduché uloženie videosekvencie ako GIF priamo pri prehrávaní videa. Výrazným zlepšením prešla aj práca s textom - Asistent písania umožňuje používateľom automaticky sumarizovať a formátovať akékoľvek textové obsahy.
Vylepšenia ocenia aj kreatívne zameraní používatelia vďaka novému Asistentovi kreslenia, ktorý dokáže premieňať jednoduché skice na detailne prepracované ilustrácie, pričom novinkou je možnosť ovládania tejto funkcie hlasom. Funkcia Mazania zvuku dokáže inteligentne odstrániť rušivé zvuky a hluk zo zaznamenaných videí, čím zvyšuje kvalitu používateľského obsahu.
Integrácia umelej inteligencie Galaxy AI spolu so službou Google Gemini umožní prirodzenejšie a intuitívnejšie hlasové ovládanie zariadení Galaxy. Používateľ môže jednoduchými príkazmi vyhľadávať informácie alebo meniť nastavenia telefónu podľa aktuálnych potrieb, napríklad jednoduchým oznámením „mám unavené oči“ zariadenie ponúkne automatickú úpravu jasu obrazovky či zapnutie špeciálneho režimu.
Dostupnosť One UI 7 bude postupná - 10. apríla ako prví získajú aktualizáciu majitelia najnovších telefónov zo sérií Galaxy S24, Galaxy Z Fold6 a Z Flip6. O týždeň neskôr bude rozhranie dostupné aj pre modely Galaxy S24 FE, S23 a skladacie telefóny Z Fold5 a Z Flip5. Koncom apríla bude aktualizácia prístupná aj pre telefóny Galaxy S23 FE, S22 a ďalšie vybrané staršie modely.
Na tabletoch Galaxy príde aktualizácia od polovice apríla pre modely série Tab S10, o týždeň neskôr pribudne pre modely Tab S9. Majitelia modelov Galaxy Tab S8 môžu očakávať dostupnosť koncom apríla a ďalšie tablety dostanú aktualizáciu v priebehu mája.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Planet of Lana II 1
- PS6 vs Xbox Next vs Steam Machine - porovnanie výkonu, špecifikácií a aj cien 83
- Nové megazľavy spustené 18
- PlayStation 6 vraj veľké odloženie nečaká, vyššie ceny RAM nemajú výrazne zmeniť p 68
- Christopher Lambert si zahrá v novom Highlanderovi 28
- Forza Horizon 6 ukázala svoju hrateľnosť 76
- Aký procesor bude mať nová Xbox konzola? 35
- Sony testuje rôzne nacenenia hier na PS Store 44
- Analýza ukazuje, že Sony prichádzalo o PC predaje pre neskoré vydanie hier na tejt 181
- Uchmatnite si Planet Coaster zadarmo 2 zobraziť viac článkov >














