Optimalizácia pre Xbox Series S zlepšila výkon Battlefieldu 6 na všetkých platformách |
Autori Battlefieldu hovoria ako im Series S pomohlo, zatiaľ nepotvrdili Switch 2 verziu.
Battlefield 6 prešiel náročným procesom optimalizácie, najmä kvôli Xbox Series S. Technický riaditeľ Christian Buhl v rozhovore potvrdil, že najväčšou prekážkou bola obmedzená pamäť tejto konzoly, ktorá je menšia než v stredne výkonných PC. Počas vývoja tak dochádzalo k častým pádom hry v mnohých leveloch, čo si vynútilo rozsiahlu analýzu a zber dát z testov.
Výsledkom bolo detailné optimalizovanie pamäťového manažmentu, ktoré sa podarilo dokončiť v priebehu jedného až dvoch mesiacov. Tieto úpravy sa neobmedzili len na verziu pre Series S - pozitívne ovplyvnili aj stabilitu a plynulosť hry na Xbox Series X, PS 5 a PC. Technický riaditeĺ hovorí, že hra teraz na Series S „super stabilná“, výkonná a beží v hladkých 60 FPS, čo potvrdzujú aj zábery z nedávnej otvorenej bety, ktorá sa zaradila medzi najhranejšie tituly roka.
Okrem optimalizácie pamäte tím pripravil aj špecifické vylepšenia len pre Xbox Series S, čím sa podarilo zachovať rovnaký herný zážitok ako na výkonnejších platformách.
Na otázku o možnom porte pre Switch 2 Buhl odpovedať nemohol, zástupca EA rozhovor prerušil a uviedol, že sa môžu vyjadrovať len k platformám, na ktorých hra oficiálne vychádza (Xbox Series X/S, PS5 a PS5 Pro). Jediným náznakom je pochvala vývojárov na adresu kvalitných gyrosenzorov Switch 2, čo by teoreticky mohlo byť využiteľné, keďže hra bude mať gyro ovládanie na PlayStation platformách.
Battlefield 6 vychádza 10. októbra a prinesie nielen tradičné veľké bitky, ale aj Battle Royale režim, ktorý sa už testuje v BF Labs.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Aké PC zložiť v roku 2026? Ako sa zvýšili ceny? 108
- Prvé zábery z nového Highlander filmu s Henrym Cavillom 36
- Celá prvá séria Fallout seriálu je voľne dostupná na YouTube 21
- Podľa analytika Goldman Sachs je to len začiatok: ceny RAM prudko rastú a zdražova 93
- Koľko vyjde zloženie PC zostavy s DDR4 pamäťami? 30
- RECENZIA: Sacred 2 Remaster 10
- GTA VI možno nebude mať pri vydaní fyzickú verziu 96
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 18
- Ktoré hry sú v Ubisofte ešte vo vývoji? 44
- Prince of Persia: Sands of Time remake skončil tesne pred cieľom 50 zobraziť viac článkov >
|
PC
Xbox Series X|S PS5 Vývoj: EA / DICE Štýl: Akcia / Multiplayer
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||














