PRIHLÁS

CRKD odhaľuje ULT PRO - bezdrôtový profi ovládač pre Switch, PC a mobilné platformy

ULT PRO je nový multiplatformový ovládač od CRKD s magnetickými TMR thumbstickami, nastaviteľnými spúšťami, šiestimi programovateľnými tlačidlami a hlbokou možnosťou prispôsobenia cez companion app.

pridal matus_ace 28.3.2026 o 21:17 pod hardware
CRKD odhaľuje ULT PRO - bezdrôtový profi ovládač pre Switch, PC a mobilné platformy

HARDWARE > NOVINKY >

CRKD, značka známa svojou prémiovou hernou elektronikou a Nitro Deckom, predstavila ULT PRO, nový profesionálny bezdrôtový ovládač navrhnutý pre široké spektrum platforiem - od Switchov, cez PC, mobilné zariadenia, tablety až po Smart TV. Ide o zariadenie, ktoré stavia na presnosť, flexibilitu a hlbokú možnosť prispôsobenia pre náročných hráčov, pričom cenou sa snaží o dostupnosť širšiemu publiku.

Najväčším technologickým lákadlom sú TMR thumbsticky, ktoré majú definitívne eliminovať známy problém stick drift a ponúknuť presnosť prevyšujúcu klasické Hall Effect alebo mechanické thumbsticky. Ovládač zároveň prináša šesť dodatočných premapovateľných tlačidiel, nastaviteľnú dráhu triggerov, vymeniteľné komponenty a konfiguráciu cez CRKD Companion App, čo umožňuje detailné nastavenie podľa osobného štýlu hry.

ULT PRO podporuje viacero typov pripojenia: 2.4GHz bezdrôtovo cez dongle, Bluetooth a USB-C káblovo, pričom v PC režime pri kábli sa podporuje 1000Hz polling rate, čo je optimálne pre rýchlu reakciu v súťažných hrách.

Hráči môžu premapovať ktorúkoľvek funkciu, štyri zadné tlačidlá a dve ramenné tlačidlá pridávajú extra vstupy pre komplexnejšie ovládanie, zatiaľ čo dual four-way toggle tlačidlá slúžia na rýchly prístup k systémovým funkciám. Novinkou je aj trigger toggle systém, ktorý umožňuje prepínať medzi krátkym klikom a dlhšou dráhou triggeru, pričom každý trigger môže byť nastavený samostatne.

Triggery využívajú Hall Effect senzory, čo umožňuje jemné doladenie citlivosti a presnejší nástup akcie, pričom na Switchi fungujú digitálne a na PC analógovo. Profilové predvoľby ukladané priamo v ovládači umožňujú rýchle prepínanie medzi rôznymi nastaveniami, zatiaľ čo vymeniteľné páčky a D-pady poskytujú ďalšie možnosti prispôsobenia.

Ovládač je vybavený integrovanou nabíjateľnou batériou a dodáva sa s nabíjacou dokovacou stanicou, káblom a high-speed dongle. Dok navyše umožňuje rýchlu výmenu batérií počas hrania, takže prestoje sú minimálne. Funkcie ako No Deadzone Mode, nastaviteľná vibrácia, turbo a platform slider dopĺňajú komplexný zážitok.

ULT PRObude dostupný v troch verziách: Smoke Black (Switch a PC layout) a Pal Grey (Switch layout), pričom cena sa pohybuje od 79,99 € a predpokladaný začiatok dodávok je koncom júna 2026.





Páči sa mi!







Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Ľudia vie mne niekto poradiť h... (0)
Ale dobre hry čo sa vôbec neplatia ale sú zadarmo ...
|Euro truck simulator 2 (1)
chcel by som sa opytat kedy vide euro truck simula...
|Mini steam code rozdávačka. (9)
VŠETKY KÓDY Sú PREČ. Ahojte hráči a hráčky. Zas...
|Kúpa herného pc/nb (3)
ahojte, som tu zas :D keby Vám napíšem, že mám bud...
|Toxic commando coop (0)
Ak hrávate nejaká skupina pridal by som sa občas. ...
|Screenshots (65929)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Sector hraje ... (129182)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Serialy (17861)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Off-topic (135371)
Čokoľvek, čo budete chcieť povedať, možete spraviť...
|Čo ma dnes potešilo ... (43934)
Sem mozte pisat co vas dnes potesio , co ste prije...
|Svet, ukrajina, vojny ... (53049)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2026 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk