Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách

pridal uni 11.3.2008 o 11:33 pod hry
HRY > NOVINKY >

Počas víkendu spoločnosť Blizzard konečne oficiálne uviedla na scénu tretiu rasu, ktorá sa objaví v stratégii Starcraft 2. Už od začiatku bolo jasné, že to budú Zergovia, okolo ktorých sa točili všetky udalosti pôvodnej hry. Doteraz sme však dostávali len informácie o Terranoch a Protossoch a cudzopasnú rasu si vývojári nechali až na koniec. Zozbierali sme pre vás, čo nám prišlo po ruku a ponúkame vám vcelku obšírne informácie a videá, ktoré sa týkajú Zergov. Majte však na pamäti, že údaje nie sú definitívne, keďže vývoj zďaleka nie je ukončený a Blizzard môže vykonať určité zmeny.

Skompletizovali sme zoznam jednotiek Zergov a hoci nových druhov veľa nie je, nové schopnosti sú niekedy naozaj pozoruhodné.

 • Drone - klasická jednotka určená na ťažbu minerálov a plynu, ktorá môže morfovať do formy rôznych štruktúr.
 • Zergling - základná bojová jednotka útočiaca zblízka, efektívna vo veľkom počte. Môže sa zmeniť do podoby jedinca zvaného Baneling.
 • Overlord - lietajúci správca, ktorý zabezpečuje vyššiu kapacitu produkovaných jednotiek. Okrem toho môže odstaviť nepriateľov od surovín a vo svojom okolí vytvorí masu, kde sa budujú zergovské štruktúry.
 • Overseer - vzniká mutáciou Overlorda, stráca schopnosti pôvodného jedinca, ale má väčší dohľad a detekuje neviditeľné jednotky.
 • Queen - kráľovná bude tentoraz k dispozícii vždy len jedna a jej funkcie sú diametrálne odlišné. Rodí sa priamo v sídle a disponuje silným útokom, ale hlavne zaujímavými schopnosťami. Kráľovná môže vytvárať extra štruktúry, ktoré rozširujú masu alebo majú obrannú funkciu. Pomocou tunela sa kráľovná okamžite premiestni ku ktorejkoľvek zergovskej štruktúre na mape. Toxickým jedom ničí a paralyzuje pozemné sily nepriateľa. Ďalej môže dočasne zmeniť zergovskú budovu na obrannú vežu, alebo rýchlo zregenerovať poškodenú štruktúru.
 • Hydralisk - obľúbený pľuvač, ktorý útočí na pozemné aj letecké ciele.
 • Roach - špeciálna pozemná jednotka, ktorej sa veľmi rýchlo regeneruje život. Podľahne len koncentrovanému útoku a veľmi intenzívnej paľbe.
 • Mutalisk - základná letecká jednotka, ktorej strely sa odrážajú a môžu poškodiť až tri ciele za sebou.
 • Baneling - sú to vlastne kamikaze, rýchlo rolujú k budove, či pozemným jednotkám nepriateľa, kde explodujú a spôsobujú veľké poškodenie.
 • Lurker - známa mutácia hydraliskov, útočí pomocou ostňov po tom, čo sa zakope do zeme.
 • Nydus Worm - obrovský červ určený na rýchlu prepravu jednotiek. Môže sa vynoriť kdekoľvek na mape a transportovať davy útočníkov.
 • Infestor - v pôvodnej hre nazývaný defiler, je podporná jednotka. Vyvoláva ochranný dym pre sily Zergov a ničivú auru, ktorá postupne poškodzuje zasiahnuté ciele. Novinkou je možnosť infikovať nepriateľské budovy, ktoré potom produkujú infikovanú pechotu. Infestor sa môže pohybovať pod zemou a predstavuje pre nepriateľov skrytú hrozbu.
 • Infested Marine - infikovaná pechota má podobné bojové vlastnosti, ako tradičná pechota u ľudí, ale pomalšie sa pohybuje.
 • Corruptor - letecká jednotka, ktorá dokáže zmanipulovať nepriateľskú leteckú jednotku a obrátiť ju proti svojim spojencom.
 • Ultralisk - štvornohý ničiteľ, ktorý používa svoje veľké kly a hodí sa na čelo útoku.
 • Swarm Guardian - mutácia z Mutaliskov, lietajúca obliehacia zbraň na ničenie pozemných cieľov, s ďalekým dostrelom. Taktiež dočasne vyvoláva pozemné jednotky broodlings.

Ďalej tu máme parádnu nádielku videí, opäť so Zergmi v hlavnej úlohe. Pre začiatok si môžete pozrieť krátky teaster. Rôzne jednotky v akcii proti Terranom ukazuje tento trailer. Boje proti Protossom si pozrite na tejto linke. Krátky útok na čele s mutaliskmi si pozrite tu a detail na zahrabávajúceho sa hydraliska na tejto linke.

Ak vám nestačilo, pozrite si fórum s otázkami a odpoveďami ohľadne Zergov. Ďalšie interview nájdete tu.

Blizzard opäť raz prekvapil svojim taktickým mlčaním a vzápätí prívalom nových informácií podobne, ako to bolo pri ohlásení hry Starcraft 2. Keďže podľa všetkého majú všetky tri rasy viac-menej kompletný sumár jednotiek, Blizzardu zrejme zostáva dopracovať video sekvencie, dotiahnuť do zdarného konca kampane, vyvážiť jednotlivé strany a multiplayer. To by vývojári mohli stihnúť do konca roka, čo poviete?

Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách
Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách
Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách
Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách Starcraft 2 - invázia Zergov v médiách
Páči sa mi!
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector magazín #119


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Nový xbox odhanlený !!! :d (0)
https://www.youtube.com/watch?v=0tUqIHwHDEc...
| Steam achievementy (6)
čaute, ak by niekto mal chuť a robiť achievementy ...
| Need for speed heat (3)
Zdravim chcel by som s spytat ci niekomu kto tuto ...
| Cpu chladič (3)
Mám pri sebe chladič od master cooler hyper 212 ev...
| Aké hry kúpiť? (7)
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť nejaké staršie hr...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk