Na Sectore sme sa už prvému Service Packu pre Vistu venovali, ale bit-tech prednedávnom ponúkol článok zameraný špeciálne orientovaný na SP1 a hry, takže nebude na škodu pozrieť sa na balík záplat aj po tejto stránke.
Testovacia zostava bola postavená na doske s chipsetom 780i SLI s procesorom C2Q Q6600 (@3000 MHz) a 2 GB pamäte. V prípade systému s grafikou od Nvidie bola použitá karta 9800 GX2, konkurencia ponúkla Radeon HD 3870 X2. Článok ponúka vyhodnotenia benchmarkov z titulov ako COD4, Bioshock, Supreme Commander, World in Conflict, Oblivion, ET: Quake Wars a Crysis. Po preštudovaní grafov je zrejmé, že zatiaľ čo pri niektorých hrách sa framerate o pár fps polepšil, v ďalších testoch si už SP1 tak dobre neviedol. Asi najlepšie dopadol Bioshock, kde príjemne prekvapili hlavne hodnoty minimálneho frameratu. Zaujímavé je tiež zistenie, že tam, kde si výkon Radeonu zdvihol, väčšinou si GeForce pohoršila a opačne.
Celkovo môžeme povedať, že SP1 žiadnu revolúciu (ba ani evolúciu) pre hráčov neprináša a skôr od neho treba očakávať vylepšenia v smere bezpečnosti, funkcionality a zrýchlenia systémových operácií. Či tomu je naozaj tak, sa dozviete v recenzii SP1 z hľadiska systémových updatov a zmien (kopírovanie po sieti, kódovanie vide, pakovanie atď).
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Mega výpredaj roka už začal 59
- GTA VI možno nevyjde ani tento rok 122
- Steam Machines u nás dostávajú v eshopoch ceny 102
- Japonské PC obchody zápasia s nedostatkom hardvéru, vykupujú prakticky akýkoľvek s 22
- AMD si z cien pamäti veľkú hlavu nerobí, keď budú zákazníci potrebovať, kúpia si 48
- NVIDIA naznačuje návrat starších grafík a hovorí o budúcnosti v znamení neurálneho 93
- Na CES ukázali Fíni prvú sériovo vyrábanú solid-state batériu, ktorá vydrží takmer 40
- Stranger Things neskončil, myslia si fanúšikovia 67
- Článok: Najlepšie hodnotené hry roka 2025 20
- NVIDIA GeForce RTX 3060 sa má vrátiť späť do výroby v Q1 2026 62 zobraziť viac článkov >














