Prehľadná tabuľka s porovnaním rôznych verzií operačného systému Windows 7 sa nachádza na stránke dailytech. Ako to už býva zvykom, Microsoft plánuje niekoľko zásadne odlíšených produktov so zásadne inými cenami. Základným balíkom bude Starter, ktorý bude určený pre OEM dodávateľov a zrejme bude ideálnym riešením pre notebooky. Najvýraznejším obmedzením Starter balíka bude možnosť spustiť iba 3 aplikácie naraz. Za cenu 200 dolárov tak dostanete úplný základ, bez podpory 64 bitov, bez rozhrania Aero, bez Media Centra, Remote Desktop a ďalších funkcií.
Microsoft predpokladá, že väčšina zákazníkov siahne po Home Premium alebo po Professional edícii, pričom až ¾ predaných licencií by malo byť 64 bitových. Tieto verzie už sú vybavené relatívne slušne, aj keď Home Premium stále chýba možnosť vytvoriť server pre službu Remote Desktop. Za tieto produkty zaplatíme cca 260, resp. 300 dolárov.
Najvyššia verzia Ultimate za 320 dolárov ponúkne kompletný balík vrátane utilitky BitLocker na zakódovanie obsahu disku či ďalších „nešpecifikovaných“ funkcií.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rusko plánuje znárodniť miestneho prevádzkovateľa hry World of Tanks pre podporu U 55
- RECENZIA: The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered 71
- GTA VI bolo odložené, ale dostalo rovno aj dátum vydania 92
- Half-Life 3, respektíve nová Half-Life hra, je už plne hrateľná a v širšom playtes 64
- Nové gameplay videá z Battlefieldu 6 54
- Minecraft môže vyzerať aj takto 13
- Ponuka grafických kariet sa znovu rozšírila, RTX 5070Ti už ide pod 900 eur 139
- PlayStation Plus Essential v máji ponúkne jednu z najlepších hier minulého roka 18
- Nvidia už pripravuje RTX 50 Super verzie kariet s rozšírenou pamäťou 102
- Článok: CMF Phone 2 Pro 33 zobraziť viac článkov >