Šesťjadrá a hry |
Oplatí sa upgradovať zo 4 jadrového na 6 jadrový procesor kvôli hrám?
Šesťjadrové procesory sú už na trhu nejaký ten piatok a rovnako Intel i AMD plánujú postupne počet jadier naďalej navyšovať (aj keď zástupcovia AMD sa vyjadrili, že tieto „Core Wars“ nebudú trvať dlho a dôraz sa presunie najmä na efektivitu).
Čo ale viac jadier reálne prináša pre hráčov sa zaujímavým spôsobom rozhodli zdokumentovať na pcgh.com. Miesto obvyklých grafov a tabuliek (takže nevieme ani presný HW, ani nastavenia hier, ani rozlíšenia) si vystačili s obrázkami z hier a jednoduchým výpisom, koľko výkonu v danom konkrétnom titule ponúka 6 jadro navyše oproti 4 jadru (kompletný test zahŕňa 17 titulov):
Medal of Honor (multiplayer) + 10 %
Civilization 5 + 40 %
Gothic 4 + 30 % (a čaká sa na patch, ktorý multijadrá ešte viac zvýhodní)
F1 2010 + 10 %
Anno 1404 + 30 %
Metro 2033 + 20 %
Arma 2 + 5 %
GTA 4 + 10 %
Všeobecne sa teda dá povedať, že hry si už s multicore CPU celkom rozumejú a prechod zo 4 na 6 jadier (resp. viac) bude oveľa jednoduchší a hlavne o dosť rýchlejší ako keď sa začali objavovať prvé dvojjadrá.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Pragmata 66
- Microsoft znížil požiadavky na vysoké zisky Xboxu, nová šéfka sa preto už pozerá n 49
- Ukradnuté dáta ukázali tržby GTA Online a Red Dead Online 70
- Bývalý vývojár GTA 6 krotí očakávania od grafiky hry, trailery neukazujú finálnu p 61
- Leak zo zrušenej Metro 4 hry 37
- Článok: ROG FLOW Z13-KJP 14
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis sa podľa insiderov odkladá, Lara Croft si vraj poč 21
- Crimson Desert dostal nový patch, vylepšuje objavovanie sveta 40
- Článok: Lenovo LOQ 15AHP10 10
- Nové zľavy boli spustené 1 zobraziť viac článkov >












