Prečo sa nový Resident Evil volá Revelations 2 a nie Resident Evil 7? |
Začiatkom budúceho roka k nám dorazí nová hra zo série Resident Evil s podtitulom Revelations 2. Prečo sa však rozhodli pre takýto názov vysvetlil producent Michiteru Okabe v rozhovore s IGN.
Nové pokračovanie série Resident Evil bolo oznámené začiatkom mesiaca na konferencii Sony ešte pred samotnou TGS. O hre sme však vedeli už o pár týždňov skôr, kedy sa objavil box art s hrou spolu s prvými obrázkami na stránke Microsoftu. Každopádne ešte pred tým sa asi najviac špekulovalo o novom (plnohodnotnom) pokračovaní Resident Evil 7. Teda nie že by Revelations 2 plnohodnotným pokračovaním nebolo, no lepšie by v ušiach mnohých znelo práve iba Resident Evil 7. No a práve o tom, prečo nesie nový Resident Evil aj podtitul sa rozpovedal producent hry, Michiteru Okabe, v rozhovore pre IGN.
"Myslím si, že očíslované diely sú tie, na ktorých skúšame rôzne druhy experimentov, nové odvážne veci. Vidíme čo sa hodí a pokračujeme so zdokonaľovaním týchto myšlienok. Myslím si, že so spin-off titulmi máme príležitosť spraviť niečo trochu inak"
Resident Evil Revelations 2 sa odohráva medzi udalosťami RE 5 a RE 6, na čo aj Okabe nadväzuje: "ide o taký most medzi klasicky štylizovanými Resident Evil hrami, oproti tým akčnejším". Tešiť sa tak môžeme na hororovejšiu atmosféru z klasických hier zo série. Revelations 2 stavia na "nenápadných" hororových prvkoch, ktoré vraj fungujú veľmi dobre: "fungujú skutočne dobre, pretože ide o spin-off sériu a očíslované časti sú tie, kde sa rodia nápady. Obe sú však dôležitou súčasťou celej značky Resident Evil".
Ďalej sa podľa jeho slov Capcom zameriava na to, čo chcú fanúšikovia. A to je vlastne dôvod, prečo môže Revelations existovať. Zaplní medzeru u fanúšikov tejto série a to takým spôsobom, ktorý Revelations robí najlepšie - návrat k starému štýlu. Kedy sa teda dočkáme "akčnejšieho" Resident Evil 7 je na teraz otázne, no zatiaľ sa môžeme tešiť na začiatok budúceho roka, kedy Resident Evil Revelations 2 vyjde.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 129
- RECENZIA: Where Winds Meet 48
- Aký mobil pod vianočný stromček? Lacný, strednú triedu, alebo drahý? 24
- Valve naznačuje cenu pripravovaného Steam Machine 110
- Slovenský superpočítač PERUN dosiahol historický úspech v rebríčku TOP500 najvýkon 40
- Prvý Micro RGB TV od Samsungu je už vystavený v Bratislave. Stojí ako auto... 69
- Ubisoftu Assassin's Creed Shadows prekonal očakávania, Black Flag remake zrejme pr 27
- Aké smart hodinky na Vianoce? 63
- Nominácie na Steam hru roka sú spustené spolu s výpredajom na Čierny piatok 14
- Gothic Remake ukazuje vylepšené súboje 21 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS3 PS4 Xbox 360 Xbox One PS Vita Vývoj: Capcom / Capcom Štýl: Akcia
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||















