PC BUILDING SIMULATOR 2

PC BUILDING SIMULATOR 2

8.5

Skladanie počítačov pokračuje

Recenzia na PC verziu

Autori PC Building Simulatora našli na PC hernom trhu zaujímavú dieru a to v simulácii so skladaním počítačov. Ponúkli to v zaujímavom a dobre ovládateľnom spracovaní. Síce grafika v jednotke nebola ešte ideálna a rovnako možnosti ešte boli obmedzené. Práve prišla dvojka, ktorá posúva celý koncept vpred. 

Pôvodný PC Building Simulator pred tromi rokmi priniesol veľmi peknú ponuku možností hry, kde ste si otvorili vlastný obchod s opravovaním počítačov a naučili ste sa ich opravovať a rozrastali sa. Komponentov pri štarte bolo ešte len málo, ale postupne si autori získavali partnerov a pridávali expanzie. Teraz to celé vylepšili, zhrnuli a preklopili do pokračovania.

V novej hre už v základe ponúkajú 1200 komponentov od 45 výrobcov, ktoré všetky postupne získate vo viac ako 30-hodinovej kampani. Ale ak nechcete kampaň a len skladanie, nechýba tu free build režim s možnosťou voľného skladania PC. Ak ste hrali jednotku, dvojka vás neprekvapí, bude krajšia, s rozsiahlejšou kampaňou a niekoľkými novými možnosťami a krajšou grafikou, ale v zásade noviniek nie je tak veľa, ako by mohlo byť. Ak ste ju však nehrali a zaujíma vás skladanie počítačov, určite si tu prídete na svoje. Hra vám ponúkne hlboké možnosti a priam simuluje veľa vecí okolo fungovania, tunovania a nastavovania PC. 

PC Building Simulator 2
PC Building Simulator 2 Vitajte v svojej novej práci opravára PC
Vitajte v svojej novej práci opravára PC


PC Building Simulator 2 Každý PC príde s určitou požiadavkou, či už na opravu, alebo upgrade
Každý PC príde s určitou požiadavkou, či už na opravu, alebo upgrade


PC Building Simulator 2 Tentoraz bude hlboko zapracovaná aj inštalácia vodného chladenia ako do PC tak aj na grafiku.
Tentoraz bude hlboko zapracovaná aj inštalácia vodného chladenia ako do PC tak aj na grafiku.

Samotná kampaň vás znovu zavedie do malého obchodíku, v ktorom začnete opravovať počítače na objednávku. Budete prijímať počítače zo skladu, presúvať si ich na pracovný stôl a podľa požiadaviek ich upravíte. Napríklad niekto chce len vymeniť disk za väčší, niekto chce upgradnúť procesor, inému zase niečo nejde. Predstavte si, že existujú aj ľudia, ktorí si chcú dať počítač posprejovať alebo ponálepkovať. Presne aj to budete robiť. Niekto bude chcieť podsvietenie, vodné chladenie alebo upgradnúť počítač, aby mu zvládol určitú hru. Bude tu určitá paleta objednávok, ktoré budú postupne náročnejšie, ale v zásade veľmi podobné a oproti jednotke je tu len málo noviniek. 

Keďže váš sklad je zo začiatku prázdny, budete musieť hneď veci objednávať z eshopu a následne čakať, kým vám prídu. Znamená to, že jeden deň si objednávku preberiete, poobjednávate, čo potrebujete, a ďalší deň vám príde. Niekedy budú úlohy aj s obmedzeným časom, a musíte tak plánovať. Keď všetko spravíte, odošlete to späť a vyberiete si peniaze. Popritom budete za zarobené peniaze vylepšovať dizajn svojej dielne a dostanete sa aj k dizajnu obchodnej časti priestorov, ktoré si postupne otvoríte a budete v nich predávať svoje počítače. Presnejšie repasované počítače, ktoré kúpite pokazené z bazáru, opravíte ich, vylepšíte a nastavíte im cenu na predaj. Samozrejme, čím nižšia, tým vyššia šanca, že sa predá. Čím vyššia, tým dlhšie bude stáť.

To sú jednoduché základy, ale kde začína skutočná hĺbka hry, je samotná práca s počítačmi. Tu si môžete vyberať z troch typov pracovných stolov, jeden je na upgradovanie, ďalší na customizáciu a tretí na vodné chladenie. Pričom základ bude upgradovací, kde si postavíte počítač a začnete s ním pracovať. Môžete ho spustiť a skúsiť, či funguje, alebo postupne rozoberať ako bočný kryt a stále ďalšie súčiastky. Vždy musíte kliknúť na skrutky, ktoré sa automaticky uvoľnia, následne musíte odstrániť všetko, čo stojí v ceste k vytiahnutiu potrebného komponentu, aby ste sa k nemu dostali. Napríklad pri výmene procesora musíte dať dole chladič, odpojiť napájanie chladiča, následne dať dole pastu s procesora a samozrejme, keď procesor vymeníte, musíte naň znovu dať pastu. Nakoniec vrátiť chladič a pozapájať aj všetky káble. 

Všetko vo vnútri PC je teraz veľmi detailné, veľmi pekne sa odráža svetlo, všetko vyzerá tak, ako má byť. Máte aj rôzne skrinky a každá má iné rozloženia vecí. Všetko je parádne, ale je škoda, že aj trochu zjednodušené, hlavne s kabelážou. Totiž káble vám systém usporiada automaticky, vy len klikáte odkiaľ a kam ich zapojiť. Pritom, ak ste skladali PC, viete, že s káblami sú najväčšie problémy a usporiadať ich tak, aby aj dobre vyzerali, je najväčšia fuška. Plus sú tu drobné nelogické veci, ako zbytočné úplné odstránenie AIO vodného chladenia aj s chladičom, ak sa len chcete dostať k procesoru, čo veľmi nedáva zmysel.

Po znovuposkladaní PC si ho musíte vyskúšať a otestovať, či funguje. Ak ste napríklad dávali nový disk, musíte naň nainštalovať systém. Na to máte špeciálne USBéčko, v ktorom všetko odklikáte. Na ňom máte aj antivírus, ak si zákazník želal počítač odvíriť. Zároveň zo softvérového hľadiska má každý PC svoj BIOS, v ktorom nastavujete hlavne taktovanie procesora a pamätí. Pričom teraz pribudla malá aplikácia a to RAM Voltage calculator, aby ste vedeli vypočítať, aké napätie musíte nastaviť pre pamäte. Novinkou sú aplikácie snímajúce spotrebu a aj zahrievanie. Pribudla aj termokamera, aby ste si vedeli pozrieť, čo sa v PC zahrieva alebo čo sa nezahrieva, ak PC nefunguje. Pre kompletné doladenie PC viete nastaviť aj krivky ventilátorov. Samozrejme, ak je zapracované RGB podsvietenie, viete ho detailne nastavovať a hlboko je prepracované aj custom vodné chladenie so všetkými rúrkami a spojmi. 

Čo sa týka ďalšej customizácie PC, tam môžete PC sprejovať podľa požiadaviek a napríklad prestriekate ho červeno, zeleno, zahrniete sklo alebo nie. Vždy to však vyzerá zvláštne. Podobne ho môžete onálepkovať, čo je ešte zvláštnejšie, keď vám nejaký zákazník napíše, že chce nálepky jedla na PC a vy mu to tam pocapkáte, ako vám napadne.

PC Building Simulator 2
PC Building Simulator 2 RGB simulátor.
RGB simulátor.


PC Building Simulator 2 Kto si už len dá posprejovať PC?
Kto si už len dá posprejovať PC?


PC Building Simulator 2 K vašej dielni patrí aj obchod, ktorého dizajn si vyberiete, rovnako ako si budete meniť dizajn vašej pracovne.
K vašej dielni patrí aj obchod, ktorého dizajn si vyberiete, rovnako ako si budete meniť dizajn vašej pracovne.

Samotná kampaň je slušná, rozsiahla, ponúka veľa možností upravovania PC, aj keď je to celé postupne stereotypné a opakujúce sa. Chcelo by to výrazné rozširovanie možností a činností, aby to takto neupadalo. Je škoda, že sa do tejto oblasti autori nepustili viac. Takto je to viac menej len mierne vylepšená jednotka, síce dobrým smerom a smerom ku kvalite, ale chýba niečo naviac. 

Uvidíme teraz, ako budú hru ďalej rozširovať, ako rýchlo budú prichádzať nové komponenty a nové expanzie.  Zatiaľ to vyzerá nádejne, keďže prvý 1.1 update už prišiel a priniesol napríklad možnosť preskinovať si pracovňu na stredovekú tému, pridali značku Endorfy!, ale aj Intel ARC grafiky. Už ohlásili aj pridanie RTX 4090 a nových procesorvo Ryzen 7000 a Intel 13. gen.

Treba uznať, že hra je teraz vizuálne veľmi pôsobivá. Autori si teraz dali záležať na prepracovaní každej súčiastky, konečne už majú fyzikálne materiály a svetlo sa odráža tak ako má a celé je to teraz až prekvapivo detailné. Zároveň nie je potrebný ani vysoký výkon. Aj keď, ak by pridali aj ray tracing, dostalo by sa to na vyššiu úroveň. Je však zapracované aspoň DLSS a FSR, aj keď nie je pravdepodobné, že by ste tieto funkcie pri nenáročnosti hry výrazne potrebovali. 

Ruku v ruke s vizuálom ide dobre ovládanie, kde ako kamera, tak rotácie počítačov a detaily rozoberania sú už dobre dotiahnuté a spolu ponúkajú veľmi dobrý pocit z hrania. Hudobná stránka to dopĺňa, aj keď postupne sa soundtrack od Gavina Harrisona obohrá.

PC Building Simulator 2
PC Building Simulator 2 Keď otvoríte PC s vodným chladením a uvidíte aký procesor tam je....
Keď otvoríte PC s vodným chladením a uvidíte aký procesor tam je....


PC Building Simulator 2 Môžete si stavať vlastné PC aj vo Free build režime.
Môžete si stavať vlastné PC aj vo Free build režime.


PC Building Simulator 2 Súčiastky si musíte objednávať z eshopu.
Súčiastky si musíte objednávať z eshopu.
Celkovo je PC Building Simulator 2 veľmi dobre dotiahnutá a rozšírená jednotka. Vylepšuje sa grafika, možnosti skladania a aj samotné skladanie, pribudlo sprejovanie, nálepkovanie, vodné chladenia, zlepšilo sa tunovanie, ale aj dizajnovanie svojho počítačového obchodu. Je to pôsobivé, aj keď škoda, že kampaň je postupne jednotvárna, ale aspoň vám ukáže prakticky všetko, čo sa s počítačmi môže stať, a aj to, ako viesť svoju PC opravovňu.


napísal saver 30.12.2022
Páči sa mi!
8.5
Ohodnotiť
PC BUILDING SIMULATOR 2
+ pekný vizuál a detaily skladania
+ množstvo komponentov
+ rozsiahla kampaň s vytváraním vlastnej firmy s opravami a predajom PC
+ veľmi dobré, ak sa chcete naučiť skladať PC
- kampaň je postupne monotónna
- noviniek a nových možností mohlo byť viac


RECENZIE HRÁČOV
PC

Vývoj: Spiral House
Štýl: Simulácia
Dátum vydania: 12. október 2022
+ SLEDOVAŤ HRU

Mám

Čakám

Prešiel

Hrávam

Zoznam
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Nba 2k23 na ps5 na predaj (0)
Ak by mal niekto záujem o NBA2K23 na PS5, mám na p...
|Windows 10 inovácia na win11 (0)
Nazdar. Mam problem s win10. Napadlo ma to inovova...
|Volant vs. ovladac (20)
Ake mate skusenosti po prechode z ovladaca na vola...
|Ryzen 2700 upgrade? (13)
Seruste aky upgrade by ste odporucali do buducna? ...
|Teplovodivá pasta na procesor ... (17)
Zdar chcem sa spýtať, či by mi niekto neporadil pa...
|Vojna na ukrajine (6937)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk