HRY ROKA 2014

HRY ROKA 2014

Najlepšie hry minulého roka podľa Sectoru sú..

Najlepšími hrami roka 2014 podľa výberu Sectoru sa stáva výber nasledovných titulov. Spočítali sme rebríčky redakcie a toto je náš výsledok. Keďže Top 10 je málo, dajme si rovno Top 20.

 

1. Wolfenstein: The New Order - PC, Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360 - akčná  [recenzia 9.0]

Našou jednotkou minulého roka sa stal Wolfenstein: The New Order. Je to návrat klasiky vo veľkom štýle, kde autori v novom štúdiu MachineGames presne vystihli štýl hry aj prostredie, aké táto séria potrebuje, pričom sa nevracajú späť a nerecyklujú staré veci. Naopak, posunuli  čas vpred a zmixovali ho s alternatívnym vývojom druhej svetovej vojny.  Nacisti sú späť a rovnako aj Blazkowicz, ktorý svetu znovu ukázal, že singleplayerové hry s kvalitným príbehom fungujú a fungujú veľmi dobre.


2. GTA V - Xbox One, PS4 - akčná adventúra  [recenzia 10]

GTA sa minulý rok vrátilo vo veľkom štýle na nové konzoly a s upgradnutou grafikou očarilo ešte viac, Síce tak nedosiahlo čistú nextgen kvalitu vizuálu, ako sme videli napríklad v Assassins Creed Unity, ale je dostatočná na zahranie a hlavne produkt obohatil nový FPS pohľad a aj väčšie sessions v GTA Online. Cez Vianoce to pekne oživil aj sneh a guľovačka.


3. Far Cry 4 - PC, Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360 - akčná adventúra  [recenzia 8.5]

Far Cry na nás znovu zaútočil svojou rozsiahlosťou, možnosťami a zábavou. Tentoraz v krajine Kyrat s nížinami, horami, krajinou Shangrila a novým štýlovým záporákom. Základ hry je síce prebraný z trojky, ale všetko je vylepšené a je to veľmi dobrá evolúcia série. A to ako s prídavkom kooperácie, tak aj multiplayeru. Uvidíme, kam nás Ubisoft pošle nabudúce, hráčov sa napríklad pýta na ostrov dinosaurov.

 

4. Dragon Age Inquisition  - PC, Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360 - RPG  [recenzia 9.0]

Bioware sa skutočne po posledných dvoch slabších pokračovaniach svojich sérii spamätalo a ako prvé nám naordinovalo skutočne kvalitný Dragon Age. So zaujímavým tímom, RPG prvkami, rozsiahlosťou prostredí a aj možnosťami. Kooperácia je vítaným prídavkom.

Hry roka 2014

 

5. Shovel Knight - PC, WiiU, 3DS - arkáda  [recenzia 9.0]

Najvyššie umiestnenou indie záležitosťou sa stáva rytier s lopatou. Je bez debaty jednou z najlepších hier vydaných v roku 2014. Ozdobou je hlavne dokonale vyvážená a bohatá hrateľnosť, ktorá nenudí a ani sa nezunuje. Hra ponúka dostatok rôznorodého a zábavného obsahu, ktorý si však, bohužiaľ, môžete vychutnať len sami. 

Hry roka 2014

 

6. Alien Isolation  - PC, Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360 - survival akcia  [recenzia 9.0]

Veľmi príjemne tento rok prekvapil Alien. Po sérii nekvalitných alebo slabších AvP hier konečne prišiel kvalitný titul, a to od firmy, od ktorej by sme to nečakali. Creative Assembly doteraz totiž pracovali len na svojej strategickej sérii Total War. Sega im však dala možnosť a vývojári sa jej chopili veľmi dobre. Nestavili na akciu, ale na survival prvky, ktoré vyšli a aj veľmi dobre rozšírili príbeh Alien značky. Navyše DLC podľa prvého filmu je veľmi pekný bonus. Pokračovanie je takmer isté.

 

7. This War of Mine - PC - survival  [recenzia 8.0]

Indie tituly sa stávajú stále kvalitnejšími a zaujímavejšími a na siedmom mieste máme ďalšiu vydarenú záležitosť, a to 2D survival This War of Mine, v ktorej sa dostaneme ako obyčajný človek doprostred vojny a snažíme sa len prežiť. Vychádzame len v noci, zbierame zásoby, kradneme, bojujeme a vyrábame potrebné zariadenie.

Hry roka 2014

 

8. Walking Dead Season 2 - PC, Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360, iPhone - adventúra  [recenzia 9.0]

Vysoko to dotiahla aj druhá sezóna Walking Dead, pokračovanie zombie adventúrovej série od Telltale games, ktorá znovu zachytila osudy skupinky ľudí presekávajúcich sa nehostinným svetom. Atmosféra a rozprávanie príbehu sú znovu na jednotku, ale ak čakáte zložitosť alebo rozsiahle možnosti voľby, ste na zlej adrese.

Hry roka 2014

 

9. Forza Horizon 2 - Xbox One , Xbox360 - racing  [recenzia 9.0]

Nové pokračovanie Forza série, tentoraz konkrétne viac arkádovo ladenej Horizon podsérie, nás v druhej časti zaviedlo do južnej Európy na rozhranie Talianska a Francúzska. Na rozsiahlom území hra umožnila jazdiť na stovkách vozidiel, súperiť s autami, lietadlami, vlakmi a hlavne nás už neobmedzuje cestami.

 

10. Middle-Earth: Shadow of Mordor - PC, Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360 - akčná adventúra  [recenzia 8.0]

Shadow of Mordor môžeme popri Wolfensteinovi a Alienovi nazvať ďalším veľkým prekvapením roka. Je to hra, ktorá rovnako prekvapila, aj keď mala rôzne malé chyby, ale Nemesis systém bol veľmi dobrý prídavok a celkovo aj rozsah a možnosti mali niečo do seba. Je to jednoznačne najlepšia LOTR hra posledných rokov, ak nie vôbec.

Hry roka 2014

 

11. The Vanishing of Ethan Carter - PC - Adventúra  [recenzia 9.0]

Ďalšia indie záležitosť v rebríčku je adventúrová detektívka, ktorej prekvapivo chýbal survival nádych, aký je v podobných indie tituloch bežný. Na druhej strane to vynahradzovala parádnym systémom pátrania a riešenia puzzle prvkov, ako aj tým, že príbeh v hre musíte objaviť sami.

Hry roka 2014

 

12. Divinity: Original Sin - PC - RPG  [recenzia 9.5]

Jeden z Kickstarter titulov, ktorý skutočne vyšiel tak, ako fanúšikovia čakali. Autori sa s novým pokračovaním Divinity série vybrali cestou klasických RPG titulov s izometrickým pohľadom a hre to veľmi sadlo. Nezabudli na komplexné RPG prvky, kooperáciu a rozsiahlosť.

Hry roka 2014

 

13. Wasteland 2 - PC - RPG  [recenzia 9.5]

Podobne ako Divnity aj Wasteland je výrazný Kickstarter titul, ktorý vyšiel presne podľa predstáv a priniesol oživenie postapokalyptických svetov v komplexnom retro štýle hrateľnosti. Je to niečo, na čo hráči odrastení na Falloutoch čakali dlhé roky.

Hry roka 2014


14. Titanfall - PC, Xbox360, Xbox One - akčná  [recenzia 8.5]

Respawn štúdiu sa podaril veľmi dobrý nástup na scénu s Titanfall titulom, ktorý posunul štandardný multiplayer o krok vpred a spojil boje vojakov, mechov a do bojov pridal aj AI. Kombinácia možností vojakov s jetpackmi a mechov s raketami hráčov zaujala a autori hneď pri vydaní sľubovali dvojku. Ich ďalším titulom však má byť hra iného štýlu.


15. Super Smash Bros. Wii U - WiiU - bojovka  [recenzia 9.0]

Nintendo tento rok svoju bojovku presunulo ako na 3DS, tak aj na WiU a tam skutočne zabodovalo. Prinieslo kvalitnú odreagovačku, ktorú doplnilo svojou novinkou  - Amiibo figúrkami. Tie sa veľmi dobre rozbehli a Nintento ich už vkladá prakticky do všetkých titulov. WiiU malo minulý rok samé kvalitné tituly, jediné, čo mu však chýba, sú predaje.

Hry roka 2014


16. Endless legend- PC - stratégia  [recenzia 9.0]

Autori vesmírnej stratégie Endlesss Space presedlali na fantasy v titule Endless Legend a odviedli kus dobrej práce. Po absolvovaní výukového scenára môže hra pôsobiť dosť jednoducho, ale postupne zistíte, že je v skutočnosti veľmi komplexná. Tvorcovia vytvorili čarovnú  stratégiu, ktorá síce stavia na základoch Civilization a ďalších ťahoviek, ale pritom ide svojou vlastnou cestou, ktorá je lemovaná vydarenými nápadmi a výbornou hrateľnosťou. Výsledok je pôsobivý.

Hry roka 2014


17. Halo: Master Chief Collection - Xbox One - akčná  [recenzia 10]

Xbox One dostala mega balík Halo hier a to rovno v štyroch tituloch upgradnutých do 1080p grafiky s vylepšeným vizuálom, primárne zamerané na Halo 1 a Halo 2, kde dvojka dostala aj nové kvalitné prestrihové scény od Blur štúdia. Celé to doplnil slabší seriál predstavujúci postavu z Halo 5 a aj práve prebiehajúca beta verzia Halo 5.  K tomu sa ešte tento rok pridá piata hra, a to Halo ODST. Posledný Halo: Reach zrejme nebude ďaleko.

 

18. Age of Wonders III - PC - stratégia  [recenzia 8.0]

Ťahové stratégie v rebríčku zastupuje aj nová časť Age of Wonders série. Prakticky nahradila absentujúce Heroes of Might and Magic a ponúkla oživenie vo svojom fantasy strategickom štýle. Nebola dokonalá, ale prináša do žánru svoje špecifiká a nové nápady.

Hry roka 2014

 

19. Diablo III  Ultimate Evil Edition / Reaper of Souls - PC, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4   [recenzia 9.0]

Nová expanzia pre PC a kompletná edícia pre konzoly vrátila Diablo III aj tento rok na výslnie. Priaznivci akčných RPG dostali kvalitu, na ktorú sme v prípade Blizzardu zvyknutí a lov pekelných kreatúr hráčov opäť zaujal.

 

20. The Last of Us: Remastered - PS4  [recenzia 9.0]

Jeden z najlepších PS3 titulov dostal tento rok svoj remaster do 1080p a aj keď výraznejšie prídavky nemal, na novej konzole mu to pristalo. Hra so sebou prináša hromadu nemŕtvych, a to v spojení so silnými emóciami predstavuje veľkolepý zážitok.

 

Z vedľajších kategórii vyberáme:

 

Najlepšia grafika - Ryse: Son of Rome
Najlepší remaster - GTA V
Najhoršia hra - Rambo: The Videogame
Najlepší multiplayer - Titanfall
Najhumornejšia hra - Goat Simulator
Najlepšia MMO - World of Warcraft: Warlords of Draenor
Najlepšia simulácia - IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad 
Najlepšia RPG - Dragon Age: Inqusition
Najlepší titul stále v early access - The Long Dark
Najlepší šport - Forza Horizon 2
Najväčšie sklamanie - Destiny (gameplay)
Najlepší kickstarter:  Divnity: Original Sin / Wasteland 2 
Najlepšia mobilná / tabletová hra - Hearthstone
Najlepšia kinect hra - D4: Dark Dreams Dont Die 
Najbližšie k skutočnej nextgen hre mal - Assassins Creed: Unity
Najhorší trend - nedokončené hry
Najlepší trend - odmeňovanie za nedokončené hry

Najočakávanejšia hra - Witcher 3
Najočakávanejšie zariadenie - Oculus Rift

 


napísal redakcia 9.1.2015
Páči sa mi!
HRY ROKA 2014


Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector Magazín #116


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Geforce experience a windows s... (3)
Zdravim, ked mam kupeny xbox game pass pc verziu.....
| Wow classic - nethergarde keep... (0)
Caute, nehrava niekto za alikov na Nethergarde Kee...
| Herny monitor 27” (25)
Ahoj poradí niekto herny monitor k AMD grafike? Ne...
| Novy mobil (9)
Ahojte, nutne potrebujem novy mobil stary sa mi ro...
| Forza horizon 4 xbox one (1)
Ahojte potrebujem poradiť už mám dlchsie tuto top ...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk