Microsoft agresívne investuje do hier. Očakáva, že herné tržby v tomto finančnom roku presiahnu 10 miliárd dolárov |
Microsoft na aktuálnom stretnutí akcionárov povedal viac o svojich herných plánoch, kde investujú na všetkých úrovniach.
Microsoft intenzívne investuje do hrania a vyzerá, že má veľkú podporu šéfa Microsoftu Satya Nadellu, ktorý tam vidí veľkú príležitosť, keďže neinvestujú len do vývoja hier, ale aj do ich vývojových nástrojov, cloudu, služieb pre vývojárov a aj streamovania. Majú tam podchytenú každú časť a chcú v každej oblasti expandovať. Konkrétne Nadella hovorí:
"Pri hraní hier sledujeme veľkú príležitosť expandovania v tom, ako sa vytvárajú a distribuujú hry, ako sa hrajú a aj pozerajú. Agresívne investujeme do obsahu, komunity a cloudových služieb, aby sme rozšírili používanie a prehĺbili interakciu s hráčmi, vrátane s 57 miliónmi používateľov Xbox Live. Nakoniec, teraz sme pridali sedem nových herných štúdií na podporu first party obsahu pre rýchlo rastúce herné služby, ako je predplatiteľská služba Xbox Game Pass a Mixer."
Povedal to priamo na stretnutí akcionárov a zdôrazňoval ich primárny cieľ - rozširovanie Xbox Game Passu. V konferenčnom hovore k tomu hovorca Microsoftu dodáva aj informácie o prídavku streamingu, vďaka ktorému si hry v Game passe budú môcť hráči zahrať všade a kedykoľvek.
"Dnes sú štyri miliardy ľudí pripojení na internet a viac ako dve miliardy hrá online. Ako uviedol Satya, v nasledujúcom desaťročí budeme naďalej vytvárať úžasný obsah a hry, investovať do cloudu a budovať komunity, do ktorých sa každý môže zapojiť. Máme mix neuveriteľných hier pre ľudí všetkých vekových kategórií, ale chceme uľahčiť objavovanie nových hier a ich prehrávanie na vašom Xboxu alebo PC.
Začiatkom tohto roka sme predstavili predplatenú službu Xbox Game Pass. Ktorá ponúkne pre hry to, čo Spotify a Netflix urobili pre hudbu a video, Xbox Game Pass nám umožní dosiahnuť viac ako dve miliardy ľudí, ktorí dnes hrajú hry. S viac ako sto hrami, ktoré sú k dispozícii za 10 dolárov mesačne, sme skutočne nadšení, že prinášame hranie všetkým. Ale budeme tiež budovať robustnú cloudovú platformu, aby každý mohol hrať hry, ktoré chce s ľuďmi, s ktorými chce a kedykoľvek kde chce. A čo je najdôležitejšie, na akomkoľvek zariadení.
Začiatkom tohto roka sme ohlásili projekt xCloud, našu budúcu streamingovú hernú platformu s cieľom priniesť kvalitné zážitky pre všetkých hráčov na všetkých zariadeniach. Budeme stavať službu, ktorá ponúkne vysokú rýchlosť a vernosťou obrazu, aký hráči očakávajú na svojich počítačoch a konzolách."
Microsoft ráta s tým, že v tomto finančnom roku ich hry prekonajú 10 miliárd tržieb.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- GTA VI láme rekordy už v predobjednávkach, údajne ich má 39 miliónov 106
- GTA VI predobjednávky vysvetlené: edície, Ultimate upgrade, krabica bez disku a re 92
- Sony spúšťa masívnu kampaň pre GTA 6, hra už ovládla domovskú obrazovku PS5 69
- Žaloba obviňuje Samsung, SK Hynix a Micron z manipulácie cien pamätí a obmedzovani 56
- Micron práve zafixoval ceny svojich pamätí na 5 rokov 45
- Amazon zrejme prezradil nové detaily o GTA VI vrátane sociálnych sietí v hre 53
- Pôjde GTA VI na konzolách len v 30 fps? 135
- PlayStation 6 môže byť výrazne drahšia, náklady sa vraj blížia k 1000 dolárom 119
- Sony naznačuje smer PS6: hardvér bez výrazného dotovania, viac využívania AI, clou 89
- Ak chcete konzolu pre GTA VI, kupujte teraz - Xbox Series X a S konzoly budú zdraž 82 zobraziť viac článkov >














