Stalin Subway do Kremľa na metre |
Homelan vyspovedal Nikolaya Sitnikova z G5 Software ohľadom pripravovanej FPS Stalin Subway, odohrávajúcej sa v 50tych rokov v Rusku. Autori boli pred vývojom Stalin Subway pevne rozhodnutí o vytvorení FPS titulu. Po výbere žánra sa museli rozhodnúť pre časové obdobie, v ktorom sa hra bude odohrávať. Rusko má veľmi bohatú históriu a ponúka širokú škálu období, ktoré mohli, a ešte aj sú inšpiratívne. Nakoniec sa G5 Software rozhodli pre 50te roky a Stalinovu epochu, z ktorej bude čerpať nielen príbeh, ale aj prostredie. Hlavná postava Gleb Suvorov (KGB) sa dostáva do tajného spiknutia, v ktorom sú zapletení vysokopostavení dôstojníci a tajná služba, úplnou náhodou. Jedinou možnou cestou, ako sa zbaviť Stalina a získať jeho moc, je použitie tajnej super zbrane. Gleb musí zabrániť použitiu tejto zbrane a zachrániť životy ľudí. Autori sa snažia vytvoriť prostredie hry, čo možno najrealistickejšie a zodpovedajúce histórii. Nechali sa inšpirovať množstvom dokumentov od fotografií cez filmy až po rozhovory s ľuďmi, ktorí žili v tomto období. Hra sa bude odohrávať predovšetkým v metre a jeho staniciach, teda väčšinu času strávime pod zemou. Okrem podzemných tunelov a Metra 2, čo je tajná linka určená pre vojsko, sa dostaneme aj do Kremľu alebo na univerzitu. Zbrane budú presne zodpovedať časovému obdobiu zastrieľame si z AK-47, PTRS-41, zahádžeme si s molotovým koktejlom, alebo požiarnou sekerou. Na ceste konšpirácie sa nám do cesty postavia dôstojníci KGB (v civile alebo uniforme), Kremeľská stráž, vojaci, špeciálna zložka KGB alebo psi. Jednou zo zaujímavých vecí, ktoré Nikolay odhalil je systém doplňovania zdravia, ak dostanete hráč zásah do hrude, lekárničkou budete môcť doplniť iba časť strateného zdravia o zvyšok sa bude musieť postarať doktor. Hlavnú postavu ovplyvňuje niekoľko charakteristík, ako výdrž, ktorú si môže hráč dočasne zvýšiť stimulátorom, ak to preženie, nastane kolaps. Počet zbraní nie je limitovaný, ale ovplyvňuje vašu rýchlosť. V Stalin Subway si zajazdíme aj na vozidlách alebo samotnom metre. O grafiku sa stará in-house V8engine. Iba s použitím tohto enginu mohli autori docieliť realistické vykreslenie grafiky 50tych rokov. Hra sa nachádza pred fázou Aplha. Dokončuje sa fyzikálny engine a dátum vydania je predbežne stanovený na začiatok roku 2005.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 118
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 20
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18
- Steam Machine už dostáva prvé testy 159
- Sólo vývojár vytvára klon GTA 6, ukazuje možnosti rýchleho vývoja hier cez AI 46 zobraziť viac článkov >
|
PC
Vývoj: Buka / G5 Software Štýl: Akcia
| ||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||












