Microsoftu herné tržby klesli, Game Pass však narástol na dvojnásobok |
Pred koncom generácie herné tržby v Microsofte klesajú, aj keď počty hráčov stúpajú.
Microsoftu tržby a zisky stále stúpajú, kde ich ťahá potenciál cloudu, ako aj aktuálna výmena Windows systémov. Tržby za posledný štvrťrok boli 36.9 miliardy dolárov so 14% nárastom a zisky 11.6 miliardy dolárov s 38 percentným nárastom.
Microsoftu po dlhej dobe narástol predaj Windows 10 nePro, keďže Windows 7 podpora sa končila. V ďalšom štvrťroku to zrejme ešte porastie. Narástol o 4%. Pro verzia narástla o 26%. Cloud 356 narástol o 26%. Rástol aj Surface alebo Search.
Čo nerástlo boli hry. Pred koncom generácie herné tržby v Microsofte klesajú, na druhej strane počty hráčov stúpajú. Presnejšie celkové herné tržby sú o 21% nižšie ako minulý rok (z 4.3 miliardy na 3.4 miliardy), hlavným mínusom boli o 43% menej tržieb z Xboxov, ktoré boli lacnejšie oproti minulému roku a predalo sa ich aj menej. Tržby z hier a služieb išli dole o 11%.
Na druhej strane počet predplatiteľov Xbox Game Passu sa takmer zdvojnásobil a rovnako rekord zaznamenal aj počet Xbox Live mesačných používateľov. xCloud ma momentálne stovky tisíc používateľov.
Zo zaujímavostí herný biznis v Microsofte okolo 9% z ich celých tržieb, v Sony je to 26%, v Nintende 96%. Microsoftu tak môže experimentovať bez toho, aby mu to pokazilo finančné výsledky. Aj preto skúsil Game Pass, ktorý mu vyšiel a teraz sa vrhá do xCloudu a nakúpil štúdiá, aby ma pre obsah, nie však čisto pre svoju konzolu ako to robia ostatné firmy, ale pre svoje služby, nech sú na akejkoľvek platforme. Samotné konzoly pre nich nie sú prioritou, ale stále budú ďalšou z možností ako môžu ponúkať svoje hry a služby. Bude tak zaujímavé sledovať, ako sa oprú do novej generácie a aj ako ju nacenia.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Múmia 4 potvrdila návrat Beniho a Ardetha Baya 30
- Sony prvýkrát reagovalo na kritiku hráčov, od konca retailových hier však neustúpi 274
- V Múmii 4 sa má vrátiť aj Arnold Vosloo ako Imhotep 30
- V EÚ začali platiť nové pravidlá práva na opravu, výrobcovia musia pomôcť aj po zá 49
- Saudská skupina dokončila kúpu EA za 55 miliárd dolárov 48
- Spider-Man: Brand New Day podľa odhadov otvoril na 927 miliónoch dolárov 43
- 10 hier, ktoré posunuli hranie vpred 28
- Xbox konzoly už zvýšili ceny 73
- Sony tvrdí, že PS zostane lacnejšia ako herné PC aj po prechode na digitálne hry 198
- RECENZIA: SENARA: The Sacrament 3 zobraziť viac článkov >















