Technologické spoločnosti zaznamenali veľké straty na svojej hodnote |
Alphabet, Apple, Amazon, Microsoft a Facebook spolu stratili za posledný mesiac hodnotu 1,3 bilióna dolárov na akciách. Akcie totiž v dôsledku vypuknutia koronavírusu padajú stále hlbšie. Microsoft je momentálne posledná veľká firma, ktorá má hodnotu nad 1 bilión dolárov.
Facebook zaznamenal najvýraznejší prepad a stratil 29,63% svojej hodnoty, zatiaľ čo straty Amazonu boli na úrovni 13,33% z dôvodu zvyšujúcej sa aktivity v e-commerce časti biznisu.
Popritom Index S&P, tvorený 500 najväčšími americkými spoločnosťami, klesol v tomto období o 29% a spôsobil zmätok v akciových portfóliách na celom svete.
Veľké firmy teraz ako následok krízy čakajú nižšie tržby v aktuálnom štvrťroku a rovno aj v ďalšom. Napriek pochmúrnemu krátkodobému výhľadu sa svetoví technickí giganti považujú za dobre pripravených na zotavenie sa z prepadu, hoci to isté nemožno povedať o menších hráčoch.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- The Elder Scrolls IV: Oblivion remastered bol predstavený a rovno vydaný 295
- The Elder Scrolls IV Oblivion remastered sa na Steame pekne rozbehol 129
- Grafických kariet je na skladoch stále viac, už dostanete aj RTX 5070 Ti za lepšie 62
- Aký monitor si vybrať za 100, 200, 400 alebo 1000 eur? Aký rozmer, obrazovku a pom 113
- Takto bude vyzerať iPhone 17 Pro s obalom 64
- GTA San Andreas má dostupný slovenský AI dabing 49
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered bude ohlásený zajtra 31
- Porovnanie druhej epizódy The Last of Us season 2 seriálu s hrou 42
- Battlefield ukazuje základ svojej hrateľnosti - deštrukciu 28
- RECENZIA: Lost Records: Bloom & Rage 11 zobraziť viac článkov >