Gamespy zverejnili niekoľko článkov o Age of Empires III, očakávanej realtime stratégii. Hru si dokonca aj zahrali a popísali svoje dojmy v rozsiahlom preview, v každom prípade sa im hra páčila a je to kvalitná kombinácia akčnej stratégie s detailnou grafikou a jedinečnou fyzikálnou stránkou. Jedinú nevýhodu videli v nutnosti upgradu počítača, ak si chcete hru vychutnať na najvyšších detailoch.
Ako už určite viete, AoE je postavené do obdobia objavovania a osídľovania Amerického kontinentu, teda cca od roku 1500 až do 1800. Začínate v Discovery Age, kde územia objavujete s primitívnymi jednotkami, bez zásob a možností, následne sa prehupnete do Colonial Age, vyrastú mestá a začína sa ekonomický rozmach. Tretia éra Fortress Age bude bojová a zameraná na dobíjanie nepriateľských pevností, štvrtá je Industrial Age a prichádzajú nové silné jednotky, železnice a tu začína boj hlavne taktikou a formáciami. Nakoniec posledná éra je Imperial Age, ktorá sa získava najťažšie a najdlhšie a dá vám prístup k ďalším silným jednotkám a možnostiam. Hra zachytáva hneď niekoľko vojen a to vojnu proti Francúzom, Indiánske vojny a najväčšiu vojnu za nezávislosť (inak tu ak si zoberieme to, že posledné Age of Kings skončilo tesne pred rokom 1500 a toto je prakticky pokračovanie, budúca hra bude znovu modernejšia a možno AOE4 alebo 5 už bude v druhej svetovej vojne).
Kampaň je v hre zameraná na tri generácie jednej rodiny a priamo príbehovo ladená, síce možnosti v single misiách budú viac obmedzené ako v skirmishoch alebo multiplayeri, môžeme čakať zaujímavé kontinuálne misie, kde budete neustále pokračovať v tom, čo ste dosiahli predtým. Hlavnou inováciou v stratégii bude Home City, ktoré vám podľa získaných bodov bude môcť posielať zásoby, civilistov alebo vojakov. Teda budete sa môcť zamerať napríklad na objednávanie civilistov a rýchlejšie tak expandovať, alebo sa koncentrovať hlavne na armádu a zhromaždiť a zaútočiť skôr, ako to protivníci očakávajú. Základom stratégie však teraz nie sú samotné základne, ale obsadzovanie a obraňovanie Trading Postov, teda obchodných bodov. Čím viac ich máte, tým viac zásielok z Home city môžete dostávať.
Vyzerá to veľmi zaujímavo, keď si ešte pripočítate rozmanité jednotky, formácie, kvalitné animácie a fyziku máme sa naozaj na čo tešiť. Celé to uvidíme už túto jeseň.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 280
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107 zobraziť viac článkov >
|
PC
Vývoj: Microsoft / Ensemble studios Štýl: stratégia / realtime
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||














