Filmová adaptácia hry Split Fiction už má scenár |
Josef Fares potvrdil, že adaptácia Split Fiction napreduje a hovoril už aj so Sydney Sweeney.
Tvorca hry Split Fiction Josef Fares poskytol krátky, ale konkrétny update k pripravovanej filmovej adaptácii, v ktorej má hlavnú úlohu stvárniť Sydney Sweeney. Informácie zazneli počas švédskeho udeľovania cien Guldbagge Awards.
Hra Split Fiction od Hazelight Studios vyšla v roku 2025 a vďaka príbehu zameranému na dvojicu autorov - fantasy spisovateľku Zoe a sci-fi autora Mia - a kooperatívnej hrateľnosti pre dvoch hráčov zaznamenala výrazný úspech. Predaje presiahli hranicu štyroch miliónov kusov. Príbeh sleduje experiment so simuláciou, ktorá oboch postáv vtiahne priamo do ich vlastných fiktívnych svetov.
Filmová adaptácia bola ohlásená krátko po vydaní hry. Po súboji viacerých záujemcov získalo práva Amazon MGM Studios. Réžiu má na starosti Jon M. Chu (Wicked) a do hlavnej úlohy bola obsadená Sydney Sweeney. Scenár pripravovali Rhett Reese a Paul Wernick, známi napríklad filmami Zombieland a Deadpool.
Podľa Faresa je prvá verzia scenára už hotová. Ako uviedol, scenár dostal do rúk práve v deň rozhovoru, pričom dodal, že k hollywoodskym projektom pristupuje opatrne a ich realizáciu berie ako istú až v momente, keď sa reálne začnú natáčať.
Fares zároveň potvrdil, že sa so Sydney Sweeney osobne stretol. Herečku opísal ako uvoľnenú a uviedol, že o projekt má záujem a je ním nadšená. Konkrétny termín začiatku výroby však zatiaľ nie je známy. Dôvodom je najmä jej vyťažený harmonogram, keďže pracuje na viacerých projektoch vrátane pripravovaného hraného filmu Gundam.
Natáčanie tak môže byť ešte ďaleko a rovnako ešte nevieme meno druhej hlavnej postavy.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Slovenský vývojár čipov Tachyum opustil svoje bratislavské R&D centrum 43
- RECENZIA: Reanimal 9
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 50
- Jason Statham si zahrá Jasona Stathama vo filme Jason Statham Stole My Bike 27
- John Wick hra bola predstavená 45
- PS6 podľa informácií nebude mať plnú RDNA5 architektúru 66
- Kingdom Come: Deliverance NextGen Update miestami predbieha, no primárne dorovnáva 36
- Diablo predstavuje Warlocka ako novú triedu, ale rovno do troch hier 61
- The Witcher 3 nové DLC má vraj rozšíriť Velen a Severné kráľovstvá 43
- Pôvodná trilógia God of War dostane remake, ale ešte si naň poriadne dlho počkáme 110 zobraziť viac článkov >












