Tituly s označením Optimized for Xbox Series X majú cieľ výkonu nastavený na 4K/60fps |
Microsoft priblížil označenie Optimized for Xbox Series X.
Microsoft vysvetlil označenie Optimized for Series X a bude to znamenať, že hry využijú výkon Xbox Series X konzole. Teda sú natívne postavené (ako Halo Infinite), alebo vylepšené a prerobené pre Xbox Series X (ako Gears 5). Môžu tak využiť jednu z výhod, ako Xbox Velocity architecture na zrýchlenie nahrávania, alebo zlepšiť vizuál cez raytracing, alebo dosiahnuť 120 fps.
Hry, ktoré budú označené Optimized for Series X logom, budú využívať výkon novej konzole na dosiahnutie stabilnejšieho framerate s cieľom 4K/60fps. Niektoré hry pôjdu aj na 120 fps, ako napríklad Dirt 5.
Ale hry nebudú len o lepšom framerate a vizuále, ale aj o rýchlejšom nahrávaní vďaka Xbox Velocity Architecture, ktorá kombinuje načítavanie zo SSD, custom hardvér a integrovaný softvér. Znamená to, že budete viac hrať a menej čakať. K tomu veľké a otvorené hry budú môcť byť dynamickejśie ako vďaka výkonu, tak aj rýchlosti načítavania nových objektov z disku.
Zatiaľ sú Optimized pre Series X označené tituly:
Assassin’s Creed Valhalla
Bright Memory Infinite
Call of the Sea
Chivalry 2
Chorus
Cyberpunk 2077
Destiny 2
DiRT 5
FIFA 21
Gears 5
Halo Infinite
Hitman 3
Madden NFL 21
Marvel’s Avengers
Outriders
Scarlet Nexus
Scorn
Second Extinction
The Ascent
The Medium
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
Yakuza: Like a Dragon
Určite väčšina má za cieľ 4k/60fps, ale uvidíme, ktoré ho aj dosiahnu. Assassin’s Creed Valhalla to má zatiaľ len ako cieľ.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 124
- Rusi predstavili svojho AI robota, spadol im priamo pri prezentácii 102
- Valve predstavilo Steam Frame, Steam Controller a Steam Machine 185
- Nolan priniesol fotky zo svojho nového filmu Odyssey 46
- Rockstar oficiálne ohlásil Red Dead Redemption pre Xbox, PS5 a Switch 2 spolu s mo 39
- Witcher - séria 4 - recenzia na seriál 54
- RECENZIA: Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 26
- Phil Spencer z Xboxu reagoval na kroky Valve - hovorí, že možnosti hráčov a vývojá 57
- Sony prináša oficiálny PlayStation monitor 48
- Bude Ubisoft odpredaný? 51 zobraziť viac článkov >













