LG práve zrušilo svoju mobilnú divíziu |
Ak sa vám páčia LG mobily, kúpte si jeden z ich najnovších a šetrite si ho. Firma oficiálne s mobilmi končí.
Niektoré veľké firmy sa stále neúspešne snažia presadiť v mobilnej sfére a LG už pochopilo, že to nikam nevedie. Oficiálne práve zrušilo svoje ďalšie snahy a ruší svoju mobilnú divíziu. Posledný rok sa ju snažilo predať ako Vietnamcom, tak Volkswagenu, ale rokovania nevyšli, a tak stratovú divíziu zatvárajú.
LG začalo s mobilmi v roku 2002 a za 20 rokov vyrobili cez 600 mobilov. Od prvých verzií veľmi podobných Nokiám, otváračky, slajdre, nechýbali verzie s klávesnicou, následne prešli na plné touchscreeny, pridali aj tablety, hodinky. Minulý rok prekvapili s mobilom s otočným displejom, ale keď ani to nezabralo, už to zabalili.
Za tie roky priniesli aj zaujímavé inovácie, kde LG malo dobré nápady, ale ich prvé zapracovanie nebolo často ideálne a iné firmy to odkopírovali a zapracovali lepšie. Priniesli napríklad dve predné kamery, mobil s dvomi displejmi, ultrawide kameru, kovové telo, ohnuté displeje, ovládanie gestami alebo 1440p displej.
Uvidíme, či si príklad zoberú aj ďalšie firmy ako Sony alebo HTC, ktoré neustále skúšajú preraziť a nedarí sa im dostať sa v mobiloch aspoň do plusu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Netflix možno omylom prezradil, že GTA 6: Extended Look bude mať tri časti 42
- Alza spustila nové zľavy 9
- Mafia Omerta Edition ohlásená - spojí všetky štyri hry série, prvá Mafia dostane 6 60
- Problémy s tekutým kovom v PS5 sa znovu ozývajú, nepomáha ani horizontálna poloha 57
- RECENZIA: Defender of the Crown: The Legend Returns 18
- Roztlieskavačka Hayden Panettiere zomrela 56
- Kedysi ste v krabici nedostali len hru, ale zážitok začínal už jej otvorením - vyb 68
- The Lord of the Rings: War in the North sa práve vrátil v Legacy edícii. 23
- Takmer všetky GTA VI predobjednávky sú na Ultimate edíciu 135
- Obrovské AI dátové centrum Amazonu môže byť najväčším zdrojom emisií v USA 130 zobraziť viac článkov >













