Gamescom 2022: Terra Nil prinesie relaxačné teraformovanie zničeného sveta |
Budovateľská stratégia Terra Nil nám ukazuje, ako by mohla prebiehať premena nehostinnej púšte na zelený raj plný rastlín a živočíchov.
Behom Gamescomu sme mali desiatky stretnutí, po výstavisku nabehali každý deň viac ako 10 kilometrov a často nás poháňal iba adrenalín. Dostať v závere najnáročnejšieho dňa možnosť zahrať si hru Terra Nil bol absolútny balzam na unavenú dušu aj telo. Budovateľská stratégia od štúdia Free Lives nám ukázala, ako by mohla prebiehať premena nehostinnej púšte na zelený raj plný rastlín a živočíchov. Nejde o žiaden stresujúci zážitok z budovania komplikovaných miest, ale o neuveriteľne upokojujúcu hru o teraformácii, recyklácií a obnove zničeného ekosystému. Pred sebou máte mapu posiatu spráchnivenou zeminou s vyschnutými korytami riek a niekoľkými skalami. Vo veľmi jednoduchom rozhraní si všimnete sériu šiestich budov a meter, ktorý označuje množstvo zelene. Vašou prvou úlohou bude premeniť čo najviac zeminy na trávu a budete k tomu potrebovať zelenú energiu.
Skaly predstavujú vyvýšené plochy ideálne na umiestnenie veterných turbín na výrobu elektriny. Každá elektráreň vám poskytne limitovaný okruh, do ktorého môžete umiestniť ďalšiu budovu určenú na očistenie pôdy. Na nej už bude možné vysadiť trávu pomocou ďalšej budovy, ktorá vytvára porast na ploche, ktorej tvar pripomína písmeno L. Budete sa preto musieť snažiť budovy umiestňovať čo najefektívnejšie, aby ste pokryli čo najviac teraformovanej plochy. Akonáhle sa vám podarí zabezpečiť dostatok zelene a obnoviť rieky, čakajú vás ďalšie úlohy a s nimi sa rozšíri panel s teraformačnými zariadeniami. Budete musieť obnoviť biodiverzitu, vysadiť okrem zelene aj stromy, opraviť klímu a zabezpečiť dostatočnú vlhkosť, využiť včely na opeľovanie rastlín a netreba sa báť ani kontrolovaného požiaru. Po tom, ako sa vám podarí obnoviť život v podobe viacerých živočíchov, musíte recyklovať všetky zariadenia a opustiť váš dokonalý ekosystém. Teraformovať budete na procedurálne generovaných mapách s ručne kreslenými prvkami a relaxačným soundtrackom. Aj keď nám nebolo povedané, kedy hra vychádza, už teraz si môžete na Steame stiahnuť demoverziu Terra Nil a aspoň na pár chvíľ sa nechať pohltiť jej jednoduchou a pritom napĺňajúcou hrateľnosťou. Veríme, že si pri Terra Nil oddýchnete rovnako ako my počas hektického Gamescomu. |
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Zomrela herečka Annie Wersching, stvárnila Tess v The Last of Us hre 27
- RECENZIA: Dead Space 80
- Dead Space dostal recenzie 118
- Netflix už skončil so sharovaním hesiel. Ako to bude fungovať? 93
- Štvorslotová RTX 4090ti karta bola znovu ukázaná 94
- Leak prezradil februárové hry do základného PS Plus predplatného 31
- The Last of Us seriál dostane aj druhú sériu 196
- The Hidden and Unknown je najdrahšia hra na Steame a nemali by ste ju kupovať 62
- VIDEO : The Last of Us - Inside episode 3 344
- Štúdio Naughty Dog tvrdí, že sa posunulo od Uncharted a mohlo by urobiť to isté s 177 zobraziť viac článkov >
![]() |
PC
Vývoj: Devolver Digital / Free Lives Štýl: Stratégia / Managementová |
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|