Baldurs Gate 3 nemá exkluzivitu na PS5 |
Autori z Larianu ponúkli vysvetlenie, prečo ešte neohlásili Xboxovú verziu hry.
Autori z Larianu ponúkli vysvetlenie, prečo ešte neohlásili Xboxovú verziu hry. Zatiaľ totiž ohlásili len PC a včera aj PS5 verziu. Xboxová však existuje, pracuje sa na nej a hra nemá konzolovú exkluzivitu na PS5.
Neohlásenie odôvodňujú nasledovne:
Hráči Xboxu, videli sme vaše otázky, či/kedy môžete očakávať Baldur's Gate 3 na Xboxe. Na Xbox verzii Baldur's Gate 3 sa pracuje už nejaký čas, ale narazili sme na určité technické problémy - najmä pri kooperácii s rozdelenou obrazovkou. Stále pracujeme na Xbox verzii BG3, ale ešte si nie sme dostatočne istí, aby sme ju oznámili. Neradi niečo oznamujeme, kým nie sme pripravení, pretože nechceme vzbudzovať nádeje ľudí, kým si nie sme istí, že to dokážeme splniť.
Neexistuje žiadna exkluzivita platformy, ktorá by nám bránila vydať BG3 v rovnaký deň na Xbox, ak by to bola technická možnosť. Ak a keď oznámime ďalšie platformy, chceme sa uistiť, že každá verzia spĺňa naše štandardy a očakávania. Ďakujeme za pochopenie!
Teda pracujú na Xbox verzii, ale nevedia, či to stihnú do dátumu vydania, alebo či to zvládnu dotiahnuť. Majú tam zrejme problém s optimalizáciou na Xbox Series S, kde musia rovnako priniesť všetky funkcie z veľkej verzie. Konkrétne splitscreen im ešte nešlape tak ako by mal.
Update: Autori na reakcie, že je to pre Series S, hovoria, že ich informácia niečo také nespomína. Ale nekonkretizovali to bližšie.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Mega výpredaj roka pomaly končí 59
- Steam Machines u nás dostávajú v eshopoch ceny 104
- Ktorý operátor má na Slovensku najrýchlejší internet? 78
- Prvý pohľad na Sophie Turner ako Laru Croft v Tomb Raider seriáli 97
- AMD si z cien pamäti veľkú hlavu nerobí, keď budú zákazníci potrebovať, kúpia si 54
- Článok: Najlepšie hry roka 2025 56
- Ryan Hurst bude Kratos v seriálovom spracovaní God of War od Amazonu 30
- PS5 Pro má dostať veľký systémový update s PSSR 2.0 a podporou 120 FPS 96
- NVIDIA plánuje časť AI presunúť na SSD, bude potrebných milióny terabajtov miesta 66
- Netflix potvrdil piatu a poslednú sériu Zaklínača na rok 2026 40 zobraziť viac článkov >
|
PC
Xbox Series X|S PS5 Vývoj: Larian Studios / Larian Studios Štýl: RPG
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













