Pomohlo práve Sony Microsoftu? Hovorí, že cloud nie je ohrozením pre konzoly |
Z pohľadu Sony má cloud ešte technické problémy a neefektivitu.
Vyzerá, že Sony sa už vzdalo snahy o zastavenie odkúpenia Activisionu. Práve totiž zmenilo svoju rétoriku a riaditeľ Sony Kenichiro Yoshida znížil dôležitosť cloudu, ako aj jeho ohrozenie pre konzoly. Presnejšie povedal:
Myslím si, že samotný cloud je úžasný obchodný model, ale pokiaľ ide o hry, technické problémy sú tam veľké. Cloudové hranie bude ešte čeliť výzvam, no my ich chceme prekonať.
Pre zaujímavosť Sony sa v roku 2019 sa spojili v cloude a AI s Microsoftom. Yoshida teraz hovorí, že jedným z výsledkov je Gran Turismo Sophy, čo je AI agent vytvárajúci čo najlepších AI protivníkov. Dodáva, že Sophy využilo čas, keď sú servery menej zaťažené a trénovalo sa v GT7:
Nevyťažené hodiny boli pre cloudové hry problémom pre Microsoft aj Google, ale našli sme zmysluplné využitie a cez tieto hodiny sme trénovali AI.
Napriek týmto výhodám však generálny riaditeľ Sony vidí cenovú neefektívnosť v nutnosti udržiavať cloudové servery v prevádzke 24 hodín denne, aj keď sa väčšina hracieho času sústreďuje vo večerných hodinách.
Yoshida sa tak nebojí cloudu v krátkom alebo strednom časovom období. Tak ľahko konzoly nenahradí. Presne toto právnici Microsoftu náležite využijú pri súdoch ohľadom odkúpenia Activisionu. Špeciálne s CMA, ktoré sa extrémne bojí o budúcnosť cloudu, napriek tomu, že najväčší cloud operátori sú s ponukami Microsoftu spokojní.
Sony pôvodne chcelo zastaviť odkúpenie Activisionu pre Call of Duty, ktoré by eventuálne mohlo stratiť, ale jednotlivé úrady usúdili, že Microsoft tam hru nechá, keďže by sa im to finančne neoplatilo. Zdá sa, že Sony to už nechalo za sebou a posunulo sa vpred.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Severná Kórea má opäť svoj jediný Steam bod, tajomný hráč sa po absencii znovu vrá 43
- Filmová recenzia: Predátor: Zabijak zabijakov 31
- Problémy s chladením PlayStation 5 konzoly sa zrejme rozširujú 81
- Asus omylom spojil RTX 50 a RX 9070 XT do jednej grafickej karty 17
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 56
- Cheater vo Fortnite dostal pokutu 175 000 dolárov a doživotný zákaz - Epic Games p 51
- Začal letný vypredaj na Steame 40
- AI by vám odrezalo prívod kyslíku, aby zabránilo svojmu vypnutiu 33
- PlayStation čelí hromadnej žalobe v Holandsku za vysoké ceny digitálneho obsahu 123
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 30 zobraziť viac článkov >