Ktoré sú najlepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

Ak si vyberáte nový televízor máme tu pre vás niekoľko tipov.

pridal saver 11.11.2023 o 15:22 pod hardware
Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

HARDWARE > NOVINKY >

Ak si vyberáte nový TV máme tu pre vás niekoľko tipov. Konkrétne tento rok vyšli štyri zaujímavé TV, na ktoré sa oplatí pozrieť a ktoré sú najlepšie z celej ponuky. Samozrejme sú OLED, pričom najvyššie sú QD OLED, ale nezaostávajú ani nové MLA OLED obrazovky.

Teraz koncom roka budú rôzne porovnania, kde budú rôzny youtuberi vyberať najlepší TV a budú sa rozhodovať hlavne práve medzi touto ponukou. Teda Samsung S95C, Sony Bravia A95L a LG G3, ale aj nedávno vydaný Philips OLED 908 a možno stihnú zachytiť aj práve vychádzajúci Panasonic MZ2000E.

 

Samsung S95C  / S90C

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

Samsung ponúkol tento rok druhú generáciu svojich QD LED panelov a náležite znovu zvýšil kvalitu obrazu. S95C sme už aj recenzovali, TV ponúka veľmi dobré farby, aj plné herné možnosti. Majú svoj Tizen systém, ktorý má dostatok aplikácii a hlavne má herné streamovacie aplikácie, ak chcete ísť týmto smerom. Má Game Pass aj Geforce Now. Zároveň dobre spolupracuje aj so štandardnými konzolami a má všetky štyri HDMI 2.1 porty. Nevýhodou môže byť absencia Dolby Vision teda viac používaného kvalitnejšieho HDR, kde preferuje svoje HDR10+.

Plus Samsungy majú veľmi pekný, prakticky plochý dizajn. Vo vyššej S95C verzii je TV len rovná placka s externým boxom, nižšia verzia S90C verzia má elektroniku v sebe. 

 • Výhody: Veľmi dobrá cena na hi-end, Game pass aplikácia, veľmi rýchla herná odozva
 • Nevýhody: nemá Dolby Vision

 

Cena 65" verzie je 2089 eur, 55" verzia je za 1519 eur.  Teraz sú už pekné ceny, keďže TV pôvodne začínal na 3600 eurách.

Ale pozrite sa aj po spomínanej S90C verzii, ktorá je vo veľmi dobrých cenách a v 65 palcovej verzii za 1519 eur a 55 palcovej verzii za 1159 eur.  Tá nemá spomínaný externý box a má mierne nižší jas ako S95C, ale rozdiel by ste si zrejme nevšimli. Rtings má aj porovnania..

 

 

Sony Bravia QD-OLED A95L

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

Rovnakú QD OLED obrazovku berie od Samsungu aj Sony, ktoré ju dáva do svojej najvyššej A95 verzie TV.  V nový A95K je tak vo veľa veciach podobný S95C modelu, ale Sony má lepšie spracovanie obrazu a prakticky má najlepší obraz oproti konkurencii. Plus má Google TV systém, ktorý je rýchly a má prakticky všetky aplikácie. Teda až na Game Pass.  Trochu škoda, že je obmedzený HDMI 2.1 len na dva porty, ktorých má jeden eARC pripojenie na soundbar. Plus Sony má vyšší input lag ako Samsung a LG, nie výrazne a zrejme to nepostrehnete, ale nie je až v tej super rýchlej odozve ako konkurencia.

Zároveň je škoda ceny, ktorá je výrazne vyššie ako Samsung, pôjde však postupne dole.

 • Výhody: Kvalitný obraz, Google TV
 • Nevýhody: vyššia cena, HDMI 2.1 na dvoch portoch

Cena 65" verzie je 3549 eur, čo je ďalšie pekné zlacnenie ešte cez týždeň keď som ho recenzoval bol o 500 drahší, stále je to však dosť. Ak chcete najlepší obraz, musíte si priplatiť. Cena 55" verzie je 2949 eur.

Sony má aj peknú nižšiu verziu A80L, ktorá nemá QD OLED obrazovku, ale štandardnú OLED, kde síce nie je tak vysoký jas, ale úplne postačí a farby budú tiež veľmi kvalitné.  Tam je 65" verzia za 1959 eur, 55" verzia je za 1459 eur

 

 

LG G3

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

LG tento rok zapracovalo a prinieslo MLA OLED obrazovku, ktorá sa jasom už doťahuje na QD OLED a minimálne v tejto oblasti je už rovnocenná. Rovnako ponúka kvalitné farby, aj keď nie až také ako Sony, má svoj decentný WebOS systém, kde je všetko čo potrebujete aj keď na streaming sa až tak nezameriava, ale má Geforce Now. Má HDMI 2.1 na všetkých štyroch portoch a dobrú podporu konzol. Nechýba mu podpora Dolby Vision, aj keď mu chýba HDR10+ podpora (niektoré streamovacie služby používajú jedno, niektoré druhé). 

Pri tomto TV je kvalitný obraz, ale oproti konkurencii je slabší zvuk. Tak či tak je určite vhodné ku každému takémuto vyššiemu TV dokúpiť si aj soundbar so subwooferom.

 • Výhody: rýchla odozva, dobre zvláda odlesky
 • Nevýhody: nemá podporu HDR10+, slabší zvuk

Cena je mierne vyššia ako pri Samsungu, 65" verzia G3 je za 2749 eur, 55" verzia je za 1999 eur.  Pri LG môžete ísť aj do mainstreamovej a veľmi obľúbenej C verzie, kde síce nemá tak vysoký jas ale môže postačiť a C3 vyjde na 1699 eur z 65" verzii a v 55" je za 1249 eur.

 

 

Philips OLED+908

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

Philips tento rok zapracoval a ponúka veľmi pekné OLEDy. On má prakticky ponuku podobnú Sony a teda Google TV, Dolby Digital a plná podpora funkcii, aj keď má na tom aj svoj bonus a to zadné Ambilight podsvietenie, ktoré vám môže pekne zvýšiť atmosféru pri pozeraní. Zároveň tento najvyšší 908 model má zabudovaný Bowers & Wilkins soundbar pod obrazovkou. 

OLED908 má rovnako vysoký jas ako predchádzajúce tri modely, eventuálne ešte vyšší keďže Philips hovorí o 2100 nitoch. Má tiež MLA technológiu ako LG, kde si obrazovku nazval META OLED.  Neviem ešte potvrdiť jas, keďže testy vychádzajú len teraz, ale určite aj tu čakajte kvalitu po všetkých stránkach. Philips si dáva záležať aj na farbách, ktoré sú veľmi pekné.

Oproti konkurencii má aj Dolby Vision 4K 120Hz, čo je plus hlavne ak máte Xbox a môžete si zvoliť aj VRR 120Hz aj Dolby Vision HDR. Aj keď škoda, že majú len dva HDMI 2.1 porty ako Sony. 

 • Plusy: Ambilight podsvietenie, Google TV, Dolby Vision Gaming 120Hz
 • Mínusy: dva HDMI 2.1 porty

Cena je niekde medzi LG a Sony a za 65" verziu je 2932 eur, a za 55" verziu je 2201 eur. Sú teraz úplne nové na rozdiel od ostatných vyšších TV, aj keď práve dostali prvú zľavu o niekoľko stoviek eur.  Ak chcete verziu bez soundbaru, tou je OLED 818, ktorý je za 2232 eur v 65" verzii. 

 

 

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

Plus ku kvalitným určite zaraďte aj Panasonic, jemu teraz vychádza nová hiendová MZ2000E verzia (máme recenziu predchádzajúcej LZ2000 verzie), ktorá má rovnako MLA OLED obrazovku a určite nebude jasom zaostávať a ani farbami. Recenzie ešte len teraz vychádzajú. Vieme, že má vysoký jas, HDMI 2.1 na dvoch portoch a žiaľ aj vyššiu cenu. Nevýhodou Panasonicu je ich vlastný systém, ktorý nemá všetky streamovacie aplikácie a môže vás tak obmedzovať ak chcete niečo viac. Je škoda, že pri OLEDoch neprešli na Google TV, ktorý majú vo vyšších verziách. 

Cenovo je 55" verzia za 2639 eur a 65" za 3361 eur.

 

 

Toto bola najvyššia ponuka, ale zároveň viete ísť aj do LCD modelov, kde sú tiež veľmi dobré miniled verzie alebo QLED verzie, ktoré tiež ponúkajú kvalitný obraz a výhodou je, že sa nemusíte báť vypálenia.

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

Samsung má svoje kvalitné QLEDy, kde QN verzie sú s miniled podsvietením a kvalitnými farbami a vysokými kontrastami.

 • Aj keď tu je dosť dilema, keďže aktuálne najvyššia verzia QN95 je drahšia ako QD OLED a stojí 2572 eur v 65" a 1899 eur v 55" verzii. 
 • Ale pri mierne nižšej verzii ste už v mainstream cene za QN85 stojí v 65" verzii 1199 eur a 55" verziiu za 962 eur
 • Ak chcete nízku cenu, základná 120Hz QLED verzia bez miniled podsvietenia Q70C je v 65" za 999 eur, 55" verzia je za 698 eur. Nižšie už nechoďte, lebo Q60C je už len 60Hz verzia.

 

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

TCL je už stále zaujímavejším hráčom na trhu TV, kde u nás má v ponuke QLEDy aj s miniled podsvietením, kde má viac miniled zón ako konkurencia a tým pádom aj lepšie kontrasty. Do TV pridáva Google TV systém.

 • Ak chcete ušetriť pozrite sa po TCL 745 je to lacný ale kvalitný TV, ktorý má plnú podporou hier, direct led podsvietenie a lokálne stmievanie, Google TV. V 65" verzii je len za 989 eur a 55" je za 689. Pre zaujímavosť pri 75" vás vyjde na  1549 eur
 • Ak chcete viac a stále za dobrú cenu, tak C845 je vyššia miniled verzia od TLC s 565 zónami v podsvietení, 2000 nitovým jasom a zabudovaným zvukovým systémom. Vyjde na 1299 eur v 65" verzii a 899 eur z 55" verzii.

 

Ktoré sú nalepšie TV roka 2023 a ktorý sa oplatí kúpiť?

Plus aj Sony tam má dobrý modely aj v LCD oblasti, kde majú ako miniled, tak základné LED verzie. 

 • Ich miniled X95L je parádny s veľmi kvalitnými farbami, kde vśak čakajte aj vyššiu cenu a v 65" verzii je to 3069 eur.
 • Ale ak vám ide o cenu pozrite sa aj ich stredný direct LED s lokálnym stmievaním X95L, ktorý je za 1199 eur v 65" verzii, a za 979 eur v 55" verzii.

 

Ktorý teda?

Keď to zhrnieme TCL môže byť vašim favoritom, čo sa týka pomeru ceny a ponuky v miniled TV, v hi-endových OLED TV má veľmi dobrý pomer ceny a ponuky Samsung, ktorý cenou konkuruje strednej triede. V tejto strednej triede v OLEDoch vládne LG. Sony má najvyššiu kvalitu obrazu, ale priplatíte si a Philips ponúka bonusy v zadnom podsvietení a aj Dolby Vision Gaming.  Otázka je len, ktorý je najlepší pre vás.

Páči sa mi! (+1)


Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Stalker shadow of chernobyl - ... (0)
Čaute, dostal som chuť si prejsť znova trilógiu St...
|Driver updater (4)
Ako najlepšie aktualizovať ovládače vo Windowse ? ...
|Fc24 pc - nejde spustiť, antic... (2)
Dobrý deň, zakúpil som FC 24 na PC, hru mi nejde s...
|Wargame - european assault (3)
zdravím vás. ked to nainštalujem zo steamu,mám pln...
|Prezeranie fotiek na xbox seri... (5)
Chcem sa opýtať. Mám HDD 4TB s fotkami. Keďže je t...
|Svet, ukrajina, vojny ... (20949)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk