Level Zero: Extraction ponúkne horor, kooperáciu a náročnú hrateľnosť |
Hra sa už budúci mesiac dostane do uzavretej bety, takže si ju budeme môcť vyskúšať.
Máte radi Aliens a ten pocit boja špeciálne vycvičeného komanda proti presile mimozemských beštií, ktoré sa skrývajú všade? To aj autori z ukrajinského indie štúdia DogHowl Games, ktoré pracuje na pohlcujúcej PvPvPvE multiplayerovej FPS Level Zero: Extraction. Tá čerpá inšpiráciu nielen z klasiky Aliens, ale napríklad aj z novšieho filmu Annihilation. Bude to hororová akcia postavená na novom sci-fi svete s bohatým príbehom, ktorý budete objavovať prostredníctvom audio záznamov a iných odkazov.
Hra je vo vývoji už viac ako 3 roky a postupne jej ambície rástli. Bude to extrakčná akcia, ktorá si niečo berie aj z Tarkova alebo Hunt: Showdown, čo sa týka hrateľnosti. Pri vydaní ponúkne 2 mapy, kde sa o loot bijú tri tímy žoldnierov. Je tak len na vašom skille a spolupráci, či z mapy vyviaznete živí. Bojujete proti iným tímom, bojujete proti nástrahám a bojujete proti monštrám. Akurát tie mimozemské monštrá ovládajú aj hráči, takže tých nebezpečenstiev je tu naozaj veľa a hra nepatrí medzi tie, ktoré by dávali druhú šancu.
Úloha žoldnierov je jednoznačná - poraziť ostatné tímy, získať loot, utiecť. Monštrá majú zabíjať žoldnierov a ak sa to náhodou nepodarí, tak aspoň prekaziť extrakciu z mapy aj s lootom. Monštrá majú svoju silu a schopnosti, žoldnieri majú zase k dispozícii peknú kôpku rôznorodého vybavenia a zbraní. To dobre poznáte, tu je ale jedna vec navyše. Monštrá sú totiž zraniteľné len svetlom, takže ak s nimi bojujete, musíte aj svietiť. Ale ak svietite, pútate pozornosť ostatných tímov.
Ja som mal možnosť sa na hru bližšie pozrieť a zároveň sa porozprávať s autormi. Musím povedať, že atmosférou to veľmi pripomína hororovu co-op akciu GTFO. Takže tá je výborná. Ale hrateľnosť je úplne iná a naozaj je to skôr taký Tarkov. Hrateľnosť je náročná, taktika je nutná a dôležité je si aj správne customizovať svoju postavu. Nájdete si herný štýl, ktorý vám sedí a viete s ním prežiť. Nečakajte tu gunplay alebo systémy hrateľnosti ako v iných hrách. LZE sa chce výrazne odlíšiť a darí sa jej to. Akurát tu je riziko, či tým aj hráčov zaujme.
Nebude trvať dlho a budeme sa o tom môcť presvedčiť aj sami. Už 15. marca totiž na Steame začne uzavretá beta, kam sa budete môcť prihlasovať. Následne v priebehu leta príde otvorená beta. Niekedy ešte v tomto roku by sme sa mali dočkať Early Access vydania na Steame. Pri plnom vydaní by sa hra okrem PC mala dostať aj na konzoly, avšak tam ešte autori nestanovili rok.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 279
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107 zobraziť viac článkov >














