Bude RTX 5090 len dvojslotová karta? |
Zatiaľ čo RTX 4090 je troj až štvorslotová, o 5090 sa hovorí, že bude len dvojslotová.
Zatiaľ čo RTX 4090 je troj až štvorslotová karta, o 5090 sa hovorí, že bude len dvojslotová. Respektíve leaker hovorí, že prototyp karty má len dvojslotový chladič. Môže to znamenať, že karta bude len dvojslotová, možno 2,5-slotová.
Zároveň sme tu mali leaky naznačujúce, že PCB karty je prispôsobené na 16 GDDR7 modulov, čo zrejme bude znamenať, že bude mať 32GB pamäte. Čakáme tam 512-bitovú zbernicu a maximum 192 shader modulov a 24576 jadier (RTX 4090 má 128/16384). Je to maximum GB202 čipu, ale reálna verzia bude mať menej.
Update: Objavujú sa náznaky na 448-bitovú zbernicu a 28GB pamäte.
Karta vyjde niekedy na jeseň s tým, že ohlásenie bude krátko predtým. Teraz v nedeľu bude mať síce Nvidia na Computexe svoju prezentáciu, ale zrejme sa bude orientovať na iné oblasti.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 230
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 20
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 187
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18 zobraziť viac článkov >














