Formula Legends: Neoficiálna jazda históriou F1 od fanúšikov pre fanúšikov |
Drobná hra z Talianska vás prevedie históriou F1 - bez licencie, ale s veľkou vášňou. Vyskúšali sme demo, ktoré nás vzalo na cestu naprieč dekádami najrýchlejšieho motoršportu sveta.
Formula 1 je tu s nami 75 rokov a za tú dobu kráľovná motoršportu priniesla niekoľko výrazných ér, skvelých šampiónov a fenomenálnych áut. Ako je možné, že sme tu doteraz nemali hru, ktorá by celú tú bohatú históriu oslavovala? Boli tu nejaké návraty do minulosti, napríklad Grand Prix Legends v roku 1998, prípadne historické autá v moderných hrách, ale skutočná cesta formulovou históriou chýbala. Takže keď to nejde oficiálne, chopia sa toho fanúšikovia a spravia si to aj bez licencie. A tak tu máme Formula Legends, nezávislú hru z Talianska, ktorej síce chýba licencia, ale tej histórie je tu kopa a teraz si to môžete vyskúšať v deme.
My sme demo mali dlhšie k dispozícii a z bohatej ponuky hry tu toho nájdete relatívne málo. Vlastne len tri éry, dva druhy počasia a jednu trať - Belgicko. Už na prvý pohľad vidíte, že je trať jasne inšpirovaná ikonickým Spa a aj keď to nie je oficiálne licencovaná trať s realistickým prevedením, Eau Rouge tu každý fanúšik ihneď spozná. Navyše demo ukazuje to, čo hra ponúka - históriu. Keďže sú tu autá z 80. rokov, 90. rokov a modernej doby, nájdete tu aj zodpovedajúce varianty trate a k tomu si môžete zapnúť aj zodpovedajúce farebné filtre.
Hra je skôr arkádovka, do kokpitu sa nepozriete, ale nechýbajú ani niektoré pekné detaily, ako je poškodenie auta (vizuálne veľmi nie), opotrebovanie pneumatík, spotreba paliva (v daných historických érach) a podobne. Musíte tu tak absolvovať zastávky v boxoch a v modernej dobe aj vyberať správne zmesi pneumatík. A nielen to, formule sa tu vyvíjajú, takže kým jazdenie v 80. rokoch je relatívne jednoduchou záležitosťou len, s modernými formulami využívate elektrické systémy a aj variáciu na DRS.
To všetko si môžete pozrieť v našom gameplay videu, ktoré ponúka zostrih rôznych ér áut aj trate (ale vždy trochu prehodených. Uvidíte aj boxy a s nimi spojené „minihry“ a rovnako napríklad aj defekt. Môžete si všimnúť detaily ako postupné gumovanie trate, droliace sa pneumatiky na konci životnosti a ďalšie. Viac o plánoch s hrou a jej obsahu sa dočítate tu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 17
- RECENZIA: The Outer Worlds 2 41
- Samsung: Miniaturizácia procesorov už takmer skončila, ďalšie zmenšenia už ponúknu 69
- Battlefield RedSec bude battle royale pre Battlefield 6, vyjde už v utorok 34
- Battlefield 6 predstavuje prvú sezónu 79
- Trh s Counter-Strike 2 skinmi skolaboval po malom update - z trhu sa stratili 3 mi 68
- Warner Bros predaj už láka veľkých hráčov - Apple, Netflix, NBC Universal, Amazon 44
- Fanúšikovský mod C&C Generals: Evolution dostal update 3
- Článok: Samsung Galaxy S25 FE 9
- Xbox po štyroch rokoch konečne splnil cieľ viazaný na odmeny ... hlavne pre vedeni 64 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS4 Xbox One PS5 Xbox Series X|S Switch Vývoj: 3DClouds / 3DClouds Štýl: Racing
| ||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













