Spoločnosť AMD konečne zarazila všetky špekulácie a oficiálne predstavila parametre prichádzajúceho grafického jadra R600. To bude pozostávať zo 700 miliónov tranzistorov (R580 aka séria X1900 mala 384 miliónov), šírka zbernice bude 512 bitov a použité pamäťové moduly budú typu GDDR3, resp. GDD4.
Úplne prvou kartou bude Radeon X2900 XTX s 1 GB GDDR4 pamäťami od Samsungu, ktorá sa na pultoch obchodov objaví 30. marca. Dvojslotové chladenie typu vapor chamber (jeho princíp je na obrázku) by malo 9,5“, resp. až 12“ (podľa verzie) karte zabezpečiť dostatočne nízku prevádzkovú teplotu. Highendové modely by mali byť osadené navyše tichým ventilátorom. Obe karty budú vybavené HDMI výstupom a tiež jedným 6 pinovým spolu s jedným 8 pinovým elektrickým konektorom.
CrossFire zapojenie už nebude riešené externým prepojením, bridge je zabudovaný interne. Taktiež odpadá nutnosť zháňania tzv. master karty, akákoľvek X2900 karta totiž môže v CrossFire zapojení fungovať ako master. Teraz už stačí zodpovedať iba otázky ohľadom shaderov, frekvencií a ceny. Niečo sme už načrtli tu alebo tu, ale stále sa čaká na oficiálne údaje od AMD.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Gothic 1 Remake 59
- Capcom oznámil dlho leakovaný remake Resident Evil Veronica 58
- Summer Game Fest predstavil množstvo nových titulov 93
- Alza rozbehla nové zľavy 38
- Stronghold 4 sa vracia ku koreňom série a príde do Early Accessu ešte tento rok 17
- Článok: Mafia: The Old Country - Man of Honor ukáže mladého Salieriho a jeho americké sny 1
- Senua, bude pokračovaním Hellblade série, ale už plne akčná adventúra 33
- Recenzia na film Vládcovia vesmíru 9
- Metro 2039 ukázalo svoju hrateľnosť a naznačilo dátum vydania 35
- Ennio Salieri sa vráti v expanzii Mafia: The Old Country - Man of Honor 41 zobraziť viac článkov >












