Zisky Ubisoftu išli o 52 % dolu |
Vzhľadom na odkladania veľkých titulov sa ani nečakalo, že by Ubisoft dosiahol výrazné zisky
Ubisoft práve zverejnil svoje finančné výsledky za posledný polrok a tie sú o 52 % nižšie ako minulý rok, ale zisk tam napriek tomu je slušných 166 miliónov euro. Vzhľadom na odkladania veľkých titulov sa ani nečakalo, že by Ubisoft dosiahol závratné zisky. Z výraznejších vecí tam bol len Call of Juarez: Bound In Blood s takmer miliónom predaných kusov.
Veľké tituly začnú vychádzať až teraz s Assassin's Creed 2, koncom roka príde Avatar, na začiatok budúceho roka už majú pripravené Splinter Cell: Conviction, Red Steel 2 a RUSE. Z Wii a DS titulov toho majú dostatok a to Rabbids Go Home, Shaun White Snowboarding World Stage, Just Dance, Your Shape. Koncom roka 2010 by sme mali uvidieť Ghost Recon, možno to stihne aj Rainbow Six, respektíve I am Alone.
Zo zaujímavostí Ubisoft je štvrtý najväčší nezávislý vydavateľ v US so 4,2 % podielom, v EU a rovnako v UK je tretí s 7,9 % podielom, tretí vo Francúzsku so 7,4 % a tretí aj v Nemecku s 8,2 % podielom. Môžeme odhadovať, že nad ním je EA a Activision.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové mega zľavy 22
- Odyssea zaznamenala najväčší globálny štart v kariére Nolana, spravil tretí najväč 171
- DOJMY: Age After Age 2
- Inde Navarrette, hviezda Posadnutosti dostala vzácnu kópiu Call of Duty Modern War 42
- Proti koncu fyzických médií v PlayStation konzolách síce protestuje veľa hráčov, a 100
- Lara Croft ukazuje nový pohyb v Tomb Raider: Legacy of Atlantis, vývojári odhaľujú 16
- Microsoftu stačil týždeň, konzolovú exkluzivitu STALKER 2 spečatil úspešný trailer 48
- EÚ schválila predaj Electronic Arts saudskoarabskému konzorciu za 55 miliárd dolár 70
- EA Sports FC opäť trafilo majstra sveta, predpoveď vyšla už piatykrát po sebe 17
- Koniec PlayStation diskov môže ohroziť trh s použitými hrami za viac ako 7 miliárd 183 zobraziť viac článkov >













