Sú naše počítače bezpečné? |
Ďalší ročník hackerskej súťaže odhalil slabiny.
Už po prvom dni padli pod útokom hackerov tri najrozšírenejšie browsery. 10 000 dolárov si na konto pripísal Charlie Miller, ktorý sa nabúral do plne aktualizovaného MacBook Pro s prehliadačom Safari. Rovnako hneď v prvý deň súťaže mohol byť spokojný Peter Vreugdenhil, pretože na jeho bankové konto pribudla rovnaká sumička za hacknutie Explorer 8 a získanie plného prístupu k počítaču s nainštalovaným operačným systémom Windows 7 64-bit. Tretích 10 000 dolárov poputovalo do vrecka istému Nilsovi, ktorý našiel pamäťový bug vo Firefoxe a neskôr sa vyšantil aj na prehliadači Safari.
Ku cti Microsoftu slúži to, že Charlie Miller (ktorý mimochodom MacBook hackol tretí rok po sebe) sa vyjadril, že do jabĺčkových počítačov sa dá dostať v porovnaní s Windowsom jednoduchšie.
Aby to Apple malo po súťaži ešte ťažšie, na ich účet sa objavil aj najzaujímavejší prienik celého podujatia. Pomocou podvrhnutej stránky sa totiž z plne updatovaného iPhone 3G dajú získať všetky SMS uložené v telefóne a po malej úprave skriptu je rovnakým spôsobom dokonca z prístroja „vycucnúť“ kompletnú fotogalériu.
Zatiaľ nehacknutým ostáva browser Chrome.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Phil Spencer a Sarah Bond odchádzajú z Xboxu, nová šéfka Asha Sharma prichádza z A 252
- Nová šéfka Xboxu už reaguje na fanúšikov, hovorí, že ich počúva 101
- Oxfordský profesor varuje: AI môže skončiť ako Hindenburg, miliardy dolárov v ohro 38
- Unreal Tournament 2004 je späť a zadarmo, fanúšikovia vydali prvý patch po viac ak 22
- Pamäťová kríza môže položiť výrobcov elektroniky, varuje šéf Phisonu 59
- Sony zatvára Bluepoint Games 102
- God of War Trilogy Remake prinesie nový bojový systém 75
- Witcher 1 mal upravený koniec príbehu, bez vedomia scenáristov 30
- Game Pass rozširuje ponuku o Kingdom Come: Deliverance II či Zaklínača 3 161
- RECENZIA: Rayman: 30th Anniversary Edition 15 zobraziť viac článkov >













