Jesenný update pre Xbox dashboard predstavený |
Už na E3 naznačený update Dashboardu pomaly naberá reálne kontúry a prvé preview sa objavili. Viac menej nás čaká zmena.
Už na E3 naznačený update Dashboardu pomaly naberá reálne kontúry a prvé preview sa už objavujú. Viac menej nás čaká zmena. Zmena, ktorá síce mení znovu pohľad na dashboard, ale pridáva aj sériu nových funkcií. Podľa dojmov je však nový dashboard intuitívny, efektívnejší, prehľadný a rýchlo sa naň dá zvyknúť. Dojmy nájdete na engadget alebo kotaku.
Celé je to zmenené do Metro UI designu, na ktorý postupne prechádzajú všetky Microsoft systémy, mení sa primárne zameranie na hry na rovnomernejšie rozdelenie s filmami, hudbou, TV s previazaním na káblovky, vlastnú položku v hornom menu majú aj aplikácie, priatelia sa zmenili na social záložku. Kompletne je v systéme integrovaný Kinect (mimo settings položky), ovládanie hlasom a samozrejme Bing, ktorý bude slúžiť ako vyhľadávač v lokálnom systéme a na všetkých marketplace sekciách. Zapracované budú Twitter, Facebook sharovania priamo z hier, YouTube videá.
Ak budete dashboard ovládať ovládačom, bude ovládanie rýchlejšie ako v minulej verzii, keďže ľavým a pravým triggorom sa teraz môžete rýchlejšie presúvať medzi základnými sekciami.
Otvorená beta pre nový dashboard začne budúci mesiac, finálna verzia bude dostupná v priebehu jesene.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 17
- RECENZIA: Ninja Gaiden 4 40
- RECENZIA: The Outer Worlds 2 33
- Shuhei Yoshida tvrdí, že grafický výkon v PlayStation konzolách dosiahol svoj limi 73
- RECENZIA: Darkenstein 3D 11
- Sarah Bond: Nový Xbox bude veľmi hi-end a veľmi prémiový 110
- Bližší pohľad na novú verziu PlayStation 5 Pro a aj nový Dualsense 25
- Samsung: Miniaturizácia procesorov už takmer skončila, ďalšie zmenšenia už ponúknu 55
- Battlefield 6 predstavuje prvú sezónu 79
- Vianočná ponuka Orangeu prináša konzoly, Rephone a kopec iných ponúk 18 zobraziť viac článkov >


















