Sony je v strate aj za aktuálny štvrťrok |
Sony je za posledný štvrťrok v 312 miliónovej strate, hry jej veľmi k zisku nepomohli.
Sony je za posledný štvrťrok v strate 312 miliónov dolárov. Tržby síce stúpli o 1,4%, ale operačné príjmy klesli oproti minulému roku o 77,2%.
Herná divízia rovnako poklesla a to o 14,5% v tržbách a má stratu 45 miliónov dolárov, čo je výrazný zoskok oproti minuloročnému zisku. Sony to zvôvodnilo znížením hardvéru a softvéru na PSP a PS3, čiastočne to vyvážila PS Vita. Jej predaje však Sony tají a zverejnila len spoločné predaje PS Vita a PSP, ktoré sú 1,4 miliónov za štvrťrok, za rovnaký štvrťrok minulý rok PSP samo o sebe predalo 1,8 milióna. Predaj handheldových hier rovnako klesol zo 6,6 na 5,8 milióna.
PS2 a PS3 majú rovnako spojený hardvér a spolu dosiahli 2,8 milióna, ktorý sa znížil z 3,2 milióna oproti minulému roku. Predaje hier poklesli z 27,6 milióna na 20,1 milióna kusov.
V zisku sú divízie Imaging, Devices, Music a Finančné služby, v strate sú Pictures, Home Entertainment, Mobile a Game.
Čo sa týka hier, Sony pravdepodobne na GameCome ohlási novú PS3 slim, ktorá by mala byť lacnejšia a mala by znovu naštartovať predaje. Spolu s ňou očakávame na GamesCome aj ohlásenie niekoľkých hier, eventuálne aj zlacnenie PS Vita, ktoré by ju mohlo rozbehnúť.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Forza Horizon 6 110
- Alza rozbehla nové zľavy 20
- Nový trailer a spustenie predobjednávok na GTA 6 možno bude budúci týždeň 76
- DOJMY: Sinking City 2 8
- RECENZIA: Whirlight - No Time To Trip 2
- Bude mať PS6 nakoniec len 24 GB pamäte? 74
- Directive 8020 dostáva recenzie 55
- The Expendabelles bude ženský spin-off The Expendables 78
- Subnautica 2 odštartovala obrovským úspechom, za hodinu predala milión kópií 39
- Forza Horizon 6 aj Lego Batman boli leaknuté pred vydaním 67 zobraziť viac článkov >













