Samsung pripravuje vlastný VR headset |
Ich zariadenie bude primáne určené na prehrávanie multimediálneho obsahu, nie na hranie video hier. To otvorilo dvere spolupráci s Facebookom a ich Oculus VR.
Samsung oficiálne potvrdil prípravu vlastného VR headsetu. Rozhodol sa však nezačať od nuly, a tak spája sily s Facebookom a jeho Oculus Rift. Pokým Oculus by mal slúžiť predovšetkým hráčom, Samsung by chcel pripraviť headset špecializovaný na prehrávanie multimediálneho obsahu. Keďže si teda tieto dve zariadenia nebudú konkurovať, mohli ich výrobcovia pripraviť zaujímavý výmenný obchod. Spoločnosť Oculus VR poskytne Samsungu jej softvérové riešenia a pripraví pre zariadenie Samungu vhodný interface a Samsung sa na oplátku s Oculusom podelí o najnovšiu generáciu ich OLED disleja.
Kórejský gigant sa tak dostane do konkurencie Sony a Microsoftu a ich VR zariadení. Nebude ale musieť investovať rovnaké množstvo času ani peňazí, avšak vďaka spolupráci s Oculus VR a ich mobile software development kitu by mohol svojich konkurentov dokonca predstihnúť.
Oculus bude musieť rovnakým konkurentom čeliť na poli video hier a displej s rozlíšením nad 1080p mu v tom môže výrazne pomôcť. Pôjde pritom o rovnaký displej, aký bude Samsung montovať do svojich najlepších mobilov. A tu sa dostávame k jednému z hlavných rozdielov medzi Oculus Rift a Samsung VR zariadením.
Samsung bude totiž svoje zariadenie predávať bez displeja. Namiesto toho si budú jeho zákazníci do headsetu vkladať svoj Samsung smartfón. Na prepojenie by malo poslúžiť obyčajné micro-USB. Okrem dispeja bude headset schopný využiť aj ďalšiu výbavu a funkcie smartfónov, vrátane kamier, akcelerometra a ďalších senzorov. Samsung tak ušetrí, čo by sa malo prejaviť na cene zariadenia. Do úvahy prichádza ovládanie hlasom, gestami i špeciálnym gamepadom, definitívna voľba ešte asi nepadla, keďže aj SDK je stále v rannej fáze vývoja.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Netflix možno omylom prezradil, že GTA 6: Extended Look bude mať tri časti 42
- Alza spustila nové zľavy 9
- Mafia Omerta Edition ohlásená - spojí všetky štyri hry série, prvá Mafia dostane 6 60
- RECENZIA: Defender of the Crown: The Legend Returns 19
- Problémy s tekutým kovom v PS5 sa znovu ozývajú, nepomáha ani horizontálna poloha 57
- Roztlieskavačka Hayden Panettiere zomrela 56
- Kedysi ste v krabici nedostali len hru, ale zážitok začínal už jej otvorením - vyb 70
- Ceny DDR5 pamätí znovu narástli, v Nemecku sú už takmer päťnásobné oproti minulému 72
- Takmer všetky GTA VI predobjednávky sú na Ultimate edíciu 135
- Obrovské AI dátové centrum Amazonu môže byť najväčším zdrojom emisií v USA 130 zobraziť viac článkov >














