Aliens Colonial Marines má súdnu dohru, Sega dáva na súd Gearbox

Sega: "Pitchford robí čokoľvek si práve ***** zmyslí".

PC
PS3
Xbox 360
pridal roberto 4.9.2014 o 15:54 pod hry
Aliens Colonial Marines má súdnu dohru, Sega dáva na súd Gearbox

HRY > NOVINKY >

fiogf49gjkf0d

Že sa trailery na video hry a demo ukážky nakoniec nezhodujú s výslednou kvalitou hry, na to si už hráči dávno zvykli. Vlani však vyšla jedna hra, ktorá túto taktiku dotiahla až k absurdnosti a vlastne sa hlavne vďaka tomu stala mimoriadne známou. Reč je samozrejme o Aliens: Colonial Marines. Rozdiel medzi tým, čo Gearbox ukázal na E3 konferencii 2011 a tým, čo hráčom poslala Sega na začiatku roku 2013 bol tak obrovský, že sa hráči spojili a na britskom súde podali na obe spoločnosti žalobu spolu so žiadosťou o odškodné.

Materiály z marketingovej kampane už boli uznané za zavádzajúce a momentálne sa ešte rieši otázka, kto za to zaplatí a akú sumu. Hru vyvíjal Gearbox a bol to práve jeho spoluzakladateľ a generálny riaditeľ, Randy Pitchford, ktorý na E3 demo označil za "aktuálne gameplay zábery". Zdalo by sa teda, že vinník je jasný, ale keď sa naskytla príležitosť záležitosť uzavrieť vyplatením pomerne smiešnej sumy 1.25 milióna dolárov, Gearbox nespokojných hráčov poslal za zástupcom Segy. Texaské štúdio dokonca podalo žiadosť, aby bolo zo súdneho konania vyškrtnuté, pretože o marketing sa predsa stará vydavateľ, teda Sega.

Aliens Colonial Marines má súdnu dohru, Sega dáva na súd Gearbox

Toto možno od zástupcov Gearboxu nebol najlepší ťah, pretože Sega sa rozhodla brániť a súdu ukázala internú e-mailovú komunikáciu, ktorá dokazuje hlboké zapojenie Gearboxu a hlavne Pitchforda do marketingovej kampane. Prvý e-mail bol z obdobia, keď sa projekt rozbiehal a opisoval Pitchforda ako obľúbenú osobnosť, ktorá Colonial Marines dostane do médií. Druhý e-mail však už zďaleka nebol písaný v tak dobrej nálade a zástupca Segy v ňom o Pitchfordovi napísal že "... robí čokoľvek si práve ***** zmyslí".

Právnik Segy mal poruke podklady k hneď 8 prípadom, v ktorých si Pitchford nedal (alebo nechcel dať) pozor na ústa a verejnosti alebo novinárovi povedal aj to, čo mal vyslovene zakázané hovoriť. Tieto príklady pravdepodobne ukončia snahy Gearboxu potichu zdupkať a hodiť všetku zodpovednosť za zavádzajúcu reklamu iba na Segu. Tých pár stotisíc, ktoré nakoniec asi bude musieť zaplatiť, sa iste nevyrovnajú poškodeniu dobrého mena spoločnosti. Sega už na súde vyvrátila aj tvrdenie Gearboxu, že nemal žiadny zisk z predajov a teda jemu zverejňovanie falošných záberov nič neprinieslo. Colonial Marines hlavne vďaka predobjednávkam predala viac než milión kusov a bonus Gearboxu sa vyšplhal na milióny dolárov.


Páči sa mi!
PC
PS3
Xbox 360

Vývoj: SEGA / Gearbox Software
Štýl: Akcia
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 12.2. 2013
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

SECTOR MAGAZÍN
#100


SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk