Intel predstavil Skull Canyon NUC, vykonné mini PC s podporou Razer Core |
Intel predstavil svoje nové miniPC v kompaktnom balení, ktoré sa výkonom grafiky dorovnáva Xbox One konzole.
Intel predstavil svoje nové NUC PC, teda MiniPC v kompaktnom balení. Teraz prešli s NUC do nového designu, ktorý má šírku 20cm, dĺžku 11cm a hrúbku, 2.3cm. Teda na rozdiel od viac kockatých predchodcov, je to teraz malý obdĺžnik doplnený akčnou lebkou naznačujúcou Skull Canyon technológiu.
Má aj slušné vnútornosti, kde základ tvorí mobilný, ale výkonný Intel Core i7-6770HQ s Iris Pro 580 grafikou, s možnosťou maxima 32GB DDR4 RAM, dopĺňajú to M.2 sloty pre SATA III, PCIe x4 gen 3 a AHCI SSD. Má aj samostatný slot na SD s 512GB maximom. Nechýbajú USB3 porty, Type-C port, HDMI 2.0, DP 1.2, DisplayPort 1.2, Thunderbolt 3 (40 Gbps), gigabitový LAN port, zvukové vstupy a výstupy.
Nakoniec ten Thunderbold 3 tam má aj dôvod a to možnosť pripojenia na Razer Core alebo podobných zariadení na externý GPU dock na zvýšenie grafického výkonu. Aj keď, ani samotná Iris Pro 580 grafika vôbec nie je zlá, má 1.15 TFlops čo je na úrovni GTX750 a takmer aj Xbox One. Eventuálne by sa tak dalo zariadenie použiť ako PC k TV aj bez externého boxu, ale skôr len na menej náročné hry, alebo nižšie rozlíšenia.
Nebude to však lacné a verzia s 16 GB RAM, 256 GB SSD a Win 10 vyjde na 999 dolárov. Ak by ste chceli barebone systém, ten začína na 650 dolároch, kde dostanete len základ s procesorom a pamäť a disk si môžete doplniť aké chcete. Tam samozrejme i7 procesor robí väčšinu ceny.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- 10 hier, ktoré zmenili herný priemysel k horšiemu 85
- Sám doma sa môže vrátiť s dospelým Kevinom, Disney už rokoval s Macaulayom Culkino 47
- Spider-Man: Brand New Day dostáva recenzie 42
- Hráči plánujú týždňový bojkot PlayStation, chcú protestovať proti krokom Sony 120
- Avengers: Doomsday na Comic-Cone ukázal Dooma, tri vesmíry aj návrat Peggy Carter 25
- Spoluzakladateľ Rockstaru: Ak hráči chcú fyzické hry, firmy by im ich mali ponúkať 48
- AI firmy vo veľkom skupujú a ničia knihy, chcú lepšie modely aj náskok pred konkur 92
- RECENZIA: Halo: Campaign Evolved 102
- Kratos sa po God of War: Laufey vráti ako hlavný hrdina ďalšej hry 117
- Sony prvýkrát reagovalo na kritiku hráčov, od konca retailových hier však neustúpi 231 zobraziť viac článkov >













