PRIHLÁS

World of Tanks očakáva 108 miliónov aktívnych konzol PS4 a Xbox One v roku 2019

Free-to-play tanky úspešne prenikli do obývačiek a očakávajú prudký rast.

pridal roberto 10.4.2016 o 10:38 pod hry
World of Tanks očakáva 108 miliónov aktívnych konzol PS4 a Xbox One v roku 2019

HRY > NOVINKY >

Kreatívny riaditeľ a výkonný producent spoločnosti Wargaming, TJ Wagner, hostil na GDC 2016 panel venovaný prieniku free-to-play hier na konzolový trh. Panel bol nabitý zaujímavými informáciami o úspechoch hry World of Tanks, ale aj o konzolách od Sony a Microsoftu a skvelých vyhliadkach do budúcnosti.

Na začiatok pár zaujímavostí o úspechoch World of Tanks na rôznych platformách:

  • World of Tanks (WoT) je, podľa TJ Wagnera, najúspešnejšou free-to-play hrou na PlayStation 4, Xbox One aj Xbox 360
  • WoT má na PC 110 miliónov registrovaných užívateľov
  • mobilný World of Tanks Blitz má 45 miliónov stiahnutí

Pre Wargaming sú zaujímavé iba konzoly pravidelne pripájané k internetu. Celkovo je to 18 miliónov konzol Xbox 360, 19 miliónov Xbox One a 36 miliónov PS4, potenciálna hráčska základňa pre WoT a podobné hry je ale z rôznych dôvodov mierne odlišná - 26 miliónov Xbox 360, 18 mil. Xbox One a 32 mil. PS4. Graf nižšie ukazuje pomer predaných kusov hardvéru a aktívnych hráčov na PC, mobiloch a konzolách.

World of Tanks očakáva 108 miliónov aktívnych konzol PS4 a Xbox One v roku 2019

V roku 2015 vygenerovali konzoly tržby na úrovni $25.3 miliardy, PC $26.9 mld.

World of Tanks očakáva 108 miliónov aktívnych konzol PS4 a Xbox One v roku 2019

Tretí graf ukazuje, priemernú dĺžku hrania na jedno posedenie. U konzol je to o málo viac než hodina a štvrť, PC hráči sa obyčajne od hry neodlepia aspoň 2 hodiny. Aj to musia brať free-to-play hry do úvahy.

World of Tanks očakáva 108 miliónov aktívnych konzol PS4 a Xbox One v roku 2019

Ďalšie zaujímavosti:

  • devkit konzoly môže stáť až $5,000
  • majitelia platforiem si berú 30 % z príjmov
  • na PS4 trvá certifikácia aktualizácie už iba 1 deň, u Xbox One sú to 3 dni ale aj to je úspech, predtým to trvalo 10 dní
  • väčšina aktualizácií certifikáciu ani nepotrebuje, ak prináša iba nový obsah a nič neupravuje
  • Microsoft robí kontrolu všetkých koncových služieb
  • konzolovú verziu WoT si hneď v prvé dni zahralo desaťnásobne viac užívateľov než bolo očakávané
  • WoT prichádzal o 50 % užívateľov počas ich čakania na stiahnutie hry. Funkcia umožňujúca hranie (na najnižších tieroch) bez stiahnutia celej hry túto štatistiku zlepšila o 35 %
  • Wargaming by rád videl rušenie regionálnych obmedzení a plné otvorenie cross-platform multiplayeru

Free-to-play hry sú už dlhé roky úspešné na PC, ale ťažko si hľadali cestu na minulú generáciu konzol. World of Tanks patrí medzi priekopníkov a spolu s kvalitami a návykovosťou hry mu to vynieslo 50% podiel na aktuálnom free-to-play trhu konzoly Xbox 360 a vyše 35% podiel na F2P trhu Xbox One. Situácia na PS4 ešte nie je známa.

Wargaming si od vysokého podielu na konzolovom trhu veľa sľubuje. Očakáva totiž, že v roku 2019 sa bude bojovať o 69 miliónov aktívnych konzol PS4 a 39 miliónov aktívnych konzol Xbox One. Vychádza pritom z analýz od Superdata, IDG Consulting a IHS.

World of Tanks očakáva 108 miliónov aktívnych konzol PS4 a Xbox One v roku 2019

Pomeru aktívnych hráčov na PS4 a Xbox One by potom mal zodpovedať aj pomer príjmov free-to-play hier z PSN a Xbox Live. Ako zdroj je uvedené IDG.

World of Tanks očakáva 108 miliónov aktívnych konzol PS4 a Xbox One v roku 2019





Páči sa mi!






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Monitor dahua lm27-go34a (12)
Ahojte. potrebujem radu.. zvazujdem dany monitor ...
|Ps plus nový účet best value (3)
Čaute, chcel by som kamarátovi kúpiť plusko. Som r...
|Hladam spoluhracov amigalive.c... (0)
Nema niekto zaujem zahrat stare hry z cias amigy? ...
|Papercraft / papierové vystrih... (6)
Ak vás baví skladanie papierových vystrihovačiek (...
|Dayz cz/sk server (2)
Stiahol som si opäť DayZ a celkom ma to chytilo, v...
|Filmy filmy filmy film... (48524)
O filmoch. Hádam chápete....
|Čo ma dnes potešilo ... (44099)
Sem mozte pisat co vas dnes potesio , co ste prije...
|Serialy (17979)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Sector hraje ... (129609)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Hudba (1)
Fórum určené pre hudobné témy...
|Svet, ukrajina, vojny ... (55306)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2026 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk